Trwa ładowanie...
d3sgqw2
d3sgqw2

Koniec niebieskich radiowozów

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3sgqw2

Każde nowo kupowane policyjne auto będzie miało srebrny lakier. Pierwsze takie radiowozy mają się pojawić na ulicach już za rok. W ciągu trzech lat w kraju pojawi się pięć tysięcy nowych radiowozów - informuje "Życie Warszawy".

W Europie policjanci korzystają ze srebrnych, ewentualnie białych radiowozów. Polska jest jedynym krajem Unii, gdzie funkcjonariusze jeżdżą granatowymi wozami. Jednak niebawem to się zmieni.

Szefostwo polskiej policji zdecydowało się na zmianę barwy aut, ponieważ w przyszłości policje europejskie mają używać właśnie srebrnych radiowozów. Dzięki ujednoliceniu każdy kierowca bez względu na kraj, z którego pochodzi, ma bez problemu rozpoznać policyjne auto.

d3sgqw2

Jak podaje gazeta, zmiana dotyczy jedynie nowo kupowanych samochodów. Nie będzie akcji przemalowywania obecnie używanych granatowych pojazdów. Jednak te mają być sukcesywnie zamieniane na nowe. Pierwsze "europejskie" radiowozy trafią m.in. do stolicy już w przyszłym roku. To właśnie wtedy ma zostać rozstrzygnięty przetarg na zakup aut. W sumie w ciągu trzech lat funkcjonariusze mają dostać około pięciu tysięcy pojazdów - czytamy w "Życiu Warszawy". (PAP)

ZOBACZ TEŻ:

Nowe pytania na „prawko”

Niczym miecz samuraja - Nissan Nismo 350Z

Koniec niebieskich radiowozów

Polska znów łamie unijne przepisy!

d3sgqw2

Podziel się opinią

Share
d3sgqw2
d3sgqw2