Trwa ładowanie...
d407axn
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Wiadomości

Kolejki tirów do przejść z Ukrainą

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kolejki tirów do przejść z Ukrainą
d407axn
fot. AP

Około 450 tirów stało w środę rano w kolejce do przejścia granicznego z Ukrainą w Dorohusku (Lubelskie). W Hrebennem odprawy wstrzymano z powodu blokady przejścia w Rawie Ruskiej, po ukraińskiej stronie granicy.

Długa kolejka tirów do przejścia w Dorohusku utrzymuje się już od kilku dni. W środę rano miała ok. 12 km. Na odprawę trzeba czekać tam prawie dobę.

d407axn

"Na przejściu pracuje pełna obsada celników. Ruch graniczny od kilku lat systematycznie wzrasta, a to przejście przewoźnicy wybierają najczęściej, dlatego tworzą się kolejki" - powiedziała PAP rzeczniczka Izby Celnej w Białej Podlaskiej, Marzena Siemieniuk.

W nocy w Dorohusku odprawiono prawie 250 tirów wyjeżdżających na Ukrainę i blisko 200 wjeżdżających do Polski.

Na drugim przejściu z Ukrainą, w Hrebennem odprawy zostały wstrzymane z powodu utrzymującej się od wtorku blokady przejścia po ukraińskiej stronie granicy. Blokadę zorganizowali mieszkańcy przygranicznych miejscowości, którzy domagają się złagodzenia polityki wizowej i utworzenia 50 km strefy małego ruchu granicznego.

W nocy w Hrebennem celnicy odprawili 34 ciężarówki wyjeżdżające na Ukrainę, ale jak informuje Siemieniuk, samochody te stoją na terminalu odpraw po stronie ukraińskiej i z powodu blokady nie mogą jechać dalej.

W kolejce po polskiej stronie granicy w Hrebennem w środę rano czekało na odprawę około 40 tirów. (PAP)

d407axn

Podziel się opinią

Share

d407axn

d407axn