Trwa ładowanie...

Kierowca passata kontra 8 motocyklistów

To nagranie zdumiewa z każdą sekundą. Zdarza się, że sytuacja pomiędzy kierowcami a motocyklistami się zaognia, ale to zdarzenie jest dla nas zupełnie niezrozumiałe. Kierowca volkswagena passata blokuje przejazd, ponieważ jego zdaniem jeden z motocyklistów nie włączył świateł. Czy to powód do tamowania ruchu i awantury?

Share
Kierowca passata kontra 8 motocyklistów
Źródło: Youtube.com
d3riod4

W rozbudowanym opisie filmu czytamy (pisownia oryginalna):

„Cała sytuacja wyglądała następująco: Grupa 8 motocykli jechała normalnym tempem, przy próbie wyprzedzenia samochodu auto nagle odbiło na lewo ( niestety kropa wody na obiektywie zakryła część tej sytuacji ), Kierowca auta twierdził że motocykl jechał na czołówkę i zrobił to po to by go nie wyprzedzać ( uwaga, przed motocyklem było około 500m drogi gdzie bez problemu można bezpiecznie wyprzedzić. Ponadto kierowca zarzucał że motocykl nie miał włączonych świateł ( też że jeździmy bez świateł po nocy a był dzień (?) ) mijania ( Wszystkie motocykle są wyposażone w automatyczny włącznik świateł po odpaleniu ( za wyjątkiem skutera i jednego motocykla którego kierowca auta nie mógł widzieć ) ). Następnie umyślnie zajechał drogę kolejnemu z motocykli po czym zaraz za skrzyżowaniem zatrzymał się na środku swojego pasa i wyskoczył z samochodu. Po odjechaniu z tego miejsca nastąpiła ostrzejsza wymiana słów zaraz po niej kierowca obiecał że nam że następnym razem też zajedzie drogę.”

Film trwa zaledwie 2 min. i 40 sekund, jednak pokazuje wiele niebezpiecznych sytuacji. To kolejny przykład na to, że uprzejmość na drodze i wysoki poziom kultury osobistej potrafiłyby załatwić wiele spraw. W Polsce jednak dochodzi do zajeżdżania drogi, rzucania obelg i pokazywania niemiłych gestów. Najgroźniejsze jest jednak to, że gwałtowne hamowanie czy wysiadanie z zaparkowanego na środku drogi auta jest niebezpieczne nie tylko dla tych, którzy wysiadają, a także dla innych uczestników ruchu. Liczymy na to, że po całym zajściu każdy z jego uczestników wyciągnie wnioski na przyszłość, ponieważ takie konflikty mogę się skończyć tragicznie.

Pisaliśmy niedawno o pewnym kierowcy w USA, który celowo zepchnął motocyklistę z drogi i dostał surowy wyrok.

d3riod4

Podziel się opinią

Share
d3riod4
d3riod4
Więcej tematów