Trwa ładowanie...

Kia Cee'd: druga generacja gotowa do startu

Share
Kia Cee'd: druga generacja gotowa do startu
Źródło: zdjęcie producenta
d1sjucs

Model cee'd, który do sprzedaży trafił początkiem 2007, ceną i długim okresem gwarancyjnym trafił w potrzeby europejskiego klienta. Auto, które w drugiej połowie 2009 r. przeszło lifting, zostało gruntownie odnowione. Nowa generacja cee'da zadebiutuje podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie 2012.

Przy niezmienionym rozstawie osi nowa Kia Cee'd jest dłuższa, szersza i niższa od poprzedniej generacji. Prostotę jej profilu w stylu coupé podkreśla spadzistość przednich słupków nadwozia oraz obniżona i wydłużona linia okien bocznych. Na przodzie swoje miejsce znalazł nowy grill, którego kształt ma - zdaniem producenta - przywodzić na myśl tygrysi nos. Po jego obu stronach umieszczono zachodzące na boki reflektory ze światłami LED do jazdy dziennej.

Nowy jest także wystrój wnętrza. Jak zapewnia Kia, układ przełączników na desce rozdzielczej jest bardziej ergonomiczny, a obsługa wygodniejsza dzięki zastosowaniu technologii dotykowej. Koreańczycy obiecują również, że kierowca będzie miał do dyspozycji wygodniejsze miejsce pracy.

Wszystko wskazuje na to, że nowa Kia cee'd w Europie nie znokautuje swoich rywali wyjątkowo niską ceną. Jeśli Koreańczycy marzą o sukcesie, samochód będzie więc musiał mieć inne atuty, które pozwolą zdystansować konkurencję w segmencie kompaktów.

d1sjucs

Podziel się opinią

Share
d1sjucs
d1sjucs
Więcej tematów