Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany
bezpieczeństwo
21-01-2009 11:17

Jak zarabiać na oponach?

Artykuł sponsorowany
Jak zarabiać na oponach?
d3deswf
d3deswf

Czy wiesz jak ważna dla Twojego bezpieczeństwa jest dobra opona? To jedyny element samochodu, który ma kontakt z nawierzchnią. Odpowiada za skuteczne przenoszenie mocy silnika, efektywne hamowanie i odpowiednią przyczepność pojazdu w różnych warunkach drogowych. Spójrz na swoją dłoń – taką powierzchnią styka się opona z podłożem. Tylko taka powierzchnia odpowiada za bezpieczeństwo Twoje, Twoich bliskich i wszystkich współużytkowników drogi, a także za osiągi Twojego samochodu.

Natura ekspertem

Najpilniej strzeżoną tajemnicą wszystkich producentów opon jest skład mieszanki gumowej stosowanej do ich produkcji. | [

]( javascript:otworz('http://i.wp.pl/a/f/jpeg/12044/15518bibendumprotectstheenvironment.jpeg',370,510) ) |
| --- | Laboratoria koncernów oponiarskich co roku proponują nam nowe rozwiązania, innowacje, nowe technologie, które poprawiają osiągi naszych opon. W 1992 roku firma Michelin – znana z wielu innowacji wprowadzonych do technologii oponiarskiej – stworzyła „Zieloną” oponę. Jednym ze składników dodanych do mieszanki gumowej „Zielonej” opony – jest full silica , czyli krzemionka odzyskiwana z… piasku. (Krzemionką prawie bez zanieczyszczeń jest np. piasek z nadmorskich plaż). Dzięki swoim właściwościom, dodana do mieszanki gumowej krzemionka wzmacnia i uodparnia oponę na odkształcenia, a przez co również na przegrzewanie. Jaki mamy z tego pożytek? Na oponę w trakcie jazdy działają dobrze znane nam z lekcji fizyki moment obrotowy i siły oporu- między innymi siła nazwana przez naukowców oporem toczenia. Podczas pracy na drodze opona odkształca się, co powoduje jej rozgrzewanie. Ciągłe odkształcanie opony podczas jazdy i jej nagrzewanie jak wiemy, powoduje straty energii.

d3deswf

Opony ekonomiczne i… ekologiczne

_ Full silica _ dzięki swoim właściwościom pozwala na zmniejszenie oporów toczenia, a tym samym na redukcję zużycia paliwa. Aż jeden zbiornik paliwa na pięć tankowań zużywany jest do zneutralizowania sił oporu działających na pojazd. Niski współczynnik oporu toczenia w oponach Michelin pozwala zredukować zużycie paliwa o około 3%! Ma to niebagatelne znaczenie przy ciągle rosnących cenach paliwa. A mniejsze zużycie paliwa to także niższa ilość spalin i emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Nie tylko oszczędzacie swoje portfele, ale i środowisko naturalne!
Dodanie tych fenomenalnych cech „Zielonej” opony nie spowodowało pogorszenia się żadnego z innych, równie ważnych parametrów jezdnych. Gdyby wszystkie samochody Europy wyposażono w “Zielone” opony, zredukowalibyśmy emisję dwutlenku węgla do atmosfery o 5 milionów ton rocznie! I to nie koniec ich zalet…

Michelin – opona, która trwa, trwa, trwa…

Dzięki wykorzystaniu full silica w mieszance gumowej „Zielonych” opon Michelin zdecydowanie wzrosła ich żywotność. Na podstawie testów przeprowadzonych w 2005 i 2006 roku przez niezależne centrum badawcze CERM oraz TÜV Automotive okazało się, że „Zielone” opony Michelin pozwalają na przejechanie dystansu dłuższego aż o 20%* w porównaniu do wyników osiąganych przez konkurentów w kategorii opon do samochodów osobowych. Rzadsza wymiana opon to czysty zysk finansowy dla Ciebie i ogromny zysk dla środowiska naturalnego! Mniej zużytych opon oznacza mniej odpadów do przetworzenia.

Więcej informacji o oponach Michelin i ich prawidłowym doborze do Twojego pojazdu znajdziesz na stronie www.michelin.pl

  • W przypadku ponad 75% sprzedanych opon w rozmiarze 205/55 R16 do samochodów osobowych MICHELIN. Test przeprowadzono w 2005 i 2006 roku przez niezależny instytut kontroli CERM (Centre d’Essais Routiers Mécaniques) i TÜV Automotive na oponach dostępnych na rynku.
Artykuł sponsorowany
d3deswf

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3deswf
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj