Trwa ładowanie...
d2wuta6
d2wuta6

Jak przewozić narty?

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2wuta6

Sprzęt narciarski ze względu na swoje rozmiary jest trudny do przewożenia. Bezpieczne jego przewożenie powinno odbywać się z zastosowaniem zewnętrznych rozwiązań.

Uchwyty narciarskie, montowane do relingów dachowych, pozwalają na przewożenie od 4 do 6 par nart lub desek snowboardowych. Rozwiązanie to lepiej sprawdza się na krótkich trasach, ze względu na możliwość ubrudzenia się sprzętu solą, piaskiem czy błotem śniegowym znajdującym się na drodze. Dodatkową ochronę nart mogą zapewnić specjalne pokrowce. Jeśli przewozimy sprzęt narciarski na zewnątrz auta, to pamiętajmy o jego prawidłowym zamocowaniu - narty powinny być zamontowane tyłem do kierunku jazdy, dzięki czemu opory aerodynamiczne będą mniejsze, zniwelowane zostanie również powstawanie wibracji, które mogą spowodować rozluźnienie uchwytów mocujących narty.

Bagażnik magnetyczny to rozwiązanie dla właścicieli samochodów, które nie posiadają relingów dachowych. Bardzo prosty montaż i demontaż polega na przyssaniu, a przy zdejmowaniu - na odessaniu płyty magnetycznej od dachu. Należy pamiętać, aby przy montażu dokładnie wyczyścić przestrzeń pod płytą magnetyczną, tak by zapewnić maksymalną przyczepność i nie porysować dachu.

 (fot. Zdjęcie producenta)
((fot. Zdjęcie producenta))

Box dachowy, który jest zdecydowanie najlepszym i najbezpieczniejszym sposobem przewożenia sprzętu narciarskiego pozwala na zapakowanie dużo więcej, niż tylko deski snowboardowej czy nart. Zmieści się tam także pozostały sprzęt i odzież narciarska. Poza tym box daje nam gwarancję, że umieszczony w nim bagaż dowieziemy suchy. Korzystanie z tego rozwiązania to również lepszy komfort jazdy. Aerodynamiczny kształt powoduje, że w kabinie nie ma takiego hałasu jak przy stosowaniu uchwytu narciarskiego.

d2wuta6

Cześć wielbicieli białego szaleństwa przewozi sprzęt narciarski wewnątrz samochodu. Decydując się na takie rozwiązanie tracimy cześć powierzchni bagażowej. Przy korzystaniu z tego rozwiązania najważniejszym zadaniem jest odpowiednie zabezpieczenie nart. W przypadku podróżowania poza krajem np. w Austrii za przewożenie nart w kabinie pasażerskiej możemy otrzymać mandat. Pakowanie bagażu i sprzętu jest kluczowe z punktu widzenia bezpieczeństwa. Pamiętajmy, aby sprzęt nie miał możliwości swobodnego przemieszczania się. Musi być odpowiednio zabezpieczony siatkami, czy pasami mocującymi. Źle zamocowany sprzęt w przypadku nagłego hamowania, czy zderzenia będzie się zachowywał jak pędzący pocisk, który może zrobić krzywdę wszystkim na jego linii przemieszczania się.

Źródło: Szkoła Auto Skoda

ll/moto.wp.pl

d2wuta6

Podziel się opinią

Share
d2wuta6
d2wuta6
Więcej tematów