Trwa ładowanie...
dhz16kr

Jaguar E-Pace coraz bliżej

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jaguar E-Pace coraz bliżej
(zdjęcie producenta)
dhz16kr

Po wprowadzeniu do oferty modelu F-Pace Jaguar szykuje kolejnego SUV-a. Nowy samochód ma być mniejszy, a to oznacza pierwszy kompakt w historii marki. Najprawdopodobniej będzie on bazował na Land Roverze Discovery Sporcie.

Jaguar kojarzony jest przede wszystkim z dużymi limuzynami. Nawet modele segmentu D to dla brytyjskiej marki stosunkowo nowy temat. Jednak w przypadku SUV-ów sytuacja wygląda inaczej. Pierwszy model tego typu, czyli F-Pace, bazował na platformie modelu XE, czyli najmniejszego sedana w ofercie. Kolejny model jednak nie będzie większy, tylko ma być to kompaktowy SUV – nie tylko pierwszy taki samochód w historii marki, ale też pierwszy kompaktowy model.

Oznacza to, że E-Pace stanie się konkurentem dla takich modeli jak Audi Q3, BMW X1 i Mercedes GLA. Ponieważ Jaguar sam nie posiada samochodu tej wielkości, to będzie oparty o platformę produkowanego przez ten sam koncern Land Rovera Discovery Sporta. Prawdopodobne też, że oba te auta będą produkowane w tej samej fabryce. Wersja Jaguara będzie bardziej sportowa i luksusowa od Land Rovera, który ma bardziej użytkowy charakter.

dhz16kr

Dla marek premium SUV-y stanowią teraz bardzo ważny filar i nic dziwnego, że nawet postrzegany jako konserwatywny Jaguar wprowadza do oferty takie modele. Tym bardziej że ma pod ręką doświadczenie Land Rovera.

Nie wiadomo natomiast jeszcze, czy Jaguar zdecyduje się na stworzenie większego SUV-a, który będzie konkurował z najbardziej luksusowymi modelami konkurencji.

sj, Wirtualna Polska

BlaBlaCar - ekspert ekonomicznej podróży. Dodaj przejazd i tankuj za darmo!

dhz16kr

Podziel się opinią

Share

dhz16kr

dhz16kr