WP

Iskry, dym i 2 sek. do setki

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Iskry, dym i 2 sek. do setki
(zdjęcie producenta)
WP

Wreszcie pojawiła się kolejna część szaleńczych popisów kierowcy rajdowego i współzałożyciela firmy obuwniczej - Kena Blocka. Tym razem Amerykanin zasiadł za kierownicą specjalnie przygotowanego Forda Fiesty, który trafił na L'Autodrome de Montlhéry we Francji.

Film z pewnością nie należy do krótkich, ale te siedem minut na pewno nie będzie należało do straconych. Poza jazdą bokiem nie brakuje w nim dymu, kręcenia się w miejscu, szaleńczych prędkości, niemożliwych z pozoru ewolucji czy pękniętych opon i całej masy iskier.

(fot. zdjęcie producenta)
Podziel się
WP

Szaleństwa były oczywiście możliwe po przerobieniu seryjnej Fiesty. Ważąca 1 100 kg Gymkhana THREE Fiesta została przygotowana przez Olsbergs Motorsport Evolution. Auto po przeróbkach dysponowało mocą aż 850 KM. Jednak, jak mówił sam Block, było zbyt mocne by nad nim panować. Z tego powodu zmniejszono jego moc do zaledwie 650 KM. By silnik poradził sobie z przekazaniem na wszystkie koła potężnego momentu obrotowego o wartości 660 Nm, auto wyposażono w nową sześciostopniową skrzynię biegów MSE Maktrak wykonaną ze stopów magnezu. Oczywiście przebudowano również pozostałe elementy przekazania napędu. Dzięki zmianom auto rozpędza się do setki w około 2 sekundy.

* Wybierz urodzinowe logo WP!*

Polub WP Moto
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP