Trwa ładowanie...
d658qrf

Inspektorzy zatrzymali przeładowane dostawczaki. Rekordzista ważył o 5 ton za dużo

Przeładowane samochody dostawcze to norma na polskich drogach. Tym razem funkcjonariusze ITD zatrzymali aż cztery takie pojazdy. Jeden z nich wyróżnił się liczbą wykroczeń popełnionych przez jego kierowcę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Przeładowany samochód dostawczy podczas kontroli
Przeładowany samochód dostawczy podczas kontroli (Materiały prasowe, Fot: itd)
d658qrf

Nieoznakowany radiowóz Inspektoratu Transportu Drogowego w czwartek, 2 sierpnia, przemierzał ulice Radomia. Uwagę funkcjonariuszy przykuło iveco, którym kierowca przewoził tzw. suchy beton bez wymaganej plandeki. Inspektorzy mieli podejrzenia, że to auto było przeciążone. Skierowali je więc na dodatkową kontrolę.

Po zważaniu dostawczaka okazało się, że całość ważyła 8,5 t, choć w dowodzie rejestracyjnym DMC wynosiło tylko 3,5 t. To jednak nie koniec. Z auta wyciekały płyny eksploatacyjne, co przeważyło o decyzji mundurowych, by zatrzymać dowód rejestracyjny.

Przeładowany samochód dostawczy podczas kontroli Materiały prasowe
Przeładowany samochód dostawczy podczas kontroli

Poza tym zatrzymano także trzy inne samochody, których ciężar był znacznie wyższy niż dopuszczalny. Pierwszym z nich, który ważył 4,2 t, przewożono przesyłki kurierskie. Drugi o masie całkowitej 4,6 t wiózł odzież używaną, zaś ostatni (i najcięższy – 4,7 t) miał na pokładzie napoje. Każdy z nich miał DMC równe 3,5 t. Kierowcy zostali ukarani mandatami i dostali zakaz kontynuowania jazdy, dopóki nie rozładują aut.

d658qrf

Podziel się opinią

Share

d658qrf

d658qrf