Trwa ładowanie...
d2utkxn

Inspektorzy ukarali kierowcę ciężarówki. Wiózł 24 tony nawozów, choć nie miał koła

Funkcjonariusze warmińsko-mazurskiego ITD zatrzymali ciężarówkę z wyraźnie przechyloną naczepą. Okazało się, że zapakowanych 24 ton nawozu, na jednej z osi brakowało koła. Kierowca został ukarany mandat, a inspektorzy zatrzymali dowód rejestracyjny.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Widocznie zdaniem kierowcy trzecie koło nie było potrzebne
Widocznie zdaniem kierowcy trzecie koło nie było potrzebne (Materiały prasowe, Fot: itd)
d2utkxn

Do zdarzenia doszło w czwartek, 14 lutego na krajowej "szesnastce" koło Ostródy. Patrol warmińsko-mazurskiego Inspektoratu Transportu Drogowego zauważył samochód ciężarowy, który jechał z przechyloną w prawo naczepą. Okazało się, że na trzeciej osi z prawej strony brakowało koła. Samochód należał do polskiej firmy i transportował z Litwy do Polski 24 tony nawozów.

Kontrolerzy zapytali kierowcę o stan pojazdu. Wyjaśnił, że w okolicach Olsztyna doszło do awarii piasty, więc zdjął koło i kontynuował jazdę. Być może nie zdawał sobie sprawy z niebezpieczeństwa, jakie stanowił dla innych uczestników drogi. Ze względu na przeciążenie, opony z prawej strony mogły wystrzelić, co mogłoby doprowadzić do wypadku.

Ciężarówka bez koła Materiały prasowe
Ciężarówka bez koła

Szofer został ukarany mandatem, zaś kontrolerzy ITD zatrzymali dowód rejestracyjny niesprawnej naczepy. Następnie ciężarówka została skierowana na parking w Ostródzie, gdzie przejechała w asyście pomocy drogowej. Tam nawozy miały zostać rozładowane, a uszkodzona piasta – naprawiona.

d2utkxn

Podziel się opinią

Share

d2utkxn

d2utkxn