Trwa ładowanie...

Im mniej bezpiecznie, tym więcej fotoradarów?

Im mniej bezpiecznie, tym więcej fotoradarów?Źródło: PAP/Wojciech Pacewicz
dhgytfq
dhgytfq

Fotoradary mają powstrzymać kierowców od zbyt szybkiej jazdy, jednak są też opinie, że chodzi tu raczej o ratowanie budżetu. Sprawdziliśmy, ile urządzeń pomiarowych można spotkać na najbardziej niebezpiecznych drogach krajowych.

Na przygotowanej przez policję liście najbardziej niebezpiecznych "krajówek" znajdują się 23 trasy. W 2012 r. na każdej z nich doszło od 123 do 531 wypadków. W badaniu wzięto pod uwagę te drogi krajowe, na których miało miejsce powyżej 300 wypadków - czyli te najbardziej niebezpieczne. Policyjne statystyki zestawiono z liczbą przydrożnych masztów fotoradarowych. Co się okazało?

Zależność między liczbą wypadków a fotoradarami nie jest jednoznaczna. Dla przykładu - do największej liczby wypadków doszło na krajowej "siódemce" (531 wypadków, 57 fotoradarów), jednak najwięcej masztów znajduje się na DK 8 (57 sztuk), na której odnotowano 477 wypadków.

Podobnie wypada porównanie DK 1 i DK 5 - choć na tej pierwszej zdarzyło się prawie o 20 proc. więcej wypadków (464) niż na drugiej (386), to odnotowano tam o 7 proc. mniej masztów - 37 (na DK 5 znajdują się 42 fotoradary). Na kolejnych niebezpiecznych drogach - DK 12 i DK 79 miało miejsce odpowiednio 353 i 304 wypadki, a stoi przy nich 35 i 17 urządzeń.

Źródło: korkowo.pl

ll/moto.wp.pl

dhgytfq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dhgytfq
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj