Trwa ładowanie...

Ile "zarabia" jeden fotoradar? Szokujące wyliczenia

Ile "zarabia" jeden fotoradar? Szokujące wyliczeniaŹródło: PAP
dllku89
dllku89

Generalna Inspekcja Transportu Drogowego dogadała się ze stołeczną strażą miejską i wynajęła od niej 27 stacjonarnych fotoradarów. Wpływy zasila zatem nie budżet samorządu, a budżet państwa. I to niemała kwotą. Ile na godzinę zarabia fotoradar? Przeliczyliśmy i złapaliśmy się za głowy.

Urządzenie z montażem kosztuje ok. 150 tys. zł. Jak pokazują statystyki, jeden taki fotoradar potrafi zrobić dziennie ok. 100 zdjęć. Zakładając, że każdy z nich opiewać będzie na kwotę 200 zł (w taryfikatorze wystarczy jechać szybciej od dopuszczalnej prędkości o 21-30 km/h) w ciągu dnia „zarobi” 20 tys. zł. Wystarczy zatem 180 godzin, czyli nieco ponad tydzień, by zwrócił się koszt urządzenia.

Straż miejska wynajęła GITD 27 takich urządzeń ustawionych na najbardziej ruchliwych skrzyżowaniach Warszawy. Można zatem założyć, że krewkich kierowców nie zabraknie. Jeśli dane statystyczne urzeczywistnią się, a kierowcy nie zdejmą nogi z gazu, do budżetu państwa tylko z tych urządzeń dziennie wpłynie ponad pół miliona złotych. W rok uzbiera się blisko 200 mln zł.

dllku89

Jedynym sposobem, by pozbawić pracowników inspekcji zajęcia, jest przestrzeganie przepisów. Do czego namawiamy, nie tylko ze względów finansowych.

Juliusz Szalek, Moto.wp.pl

dllku89
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dllku89
Więcej tematów