Trwa ładowanie...
ycipk-4kfigm

Ile pali Bugatti Chiron? Podano oficjalne dane

"Ile to pali?" jest zapewne jednym z popularniejszych pytań dotyczących samochodów – również tych sportowych. W końcu wiadomo, że auto o dużej mocy nie jest oszczędne. Zatem ile pali najmocniejsze i najszybsze z nich, czyli Bugatti Chiron?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ile pali Bugatti Chiron? Podano oficjalne dane
(Materiały prasowe)
ycipk-4kfigm

Zapewne nikt z klientów nie zadał takiego pytania, a jeśli kogoś to interesuje, to znaczy, że go nie stać na taki samochód. W tej grupie jestem również ja. Wiadomo, że samochód z 8-litrowym silnikiem wspomaganym czterema turbosprężarkami, o łącznej mocy 1500 KM nie będzie oszczędny.

Bugatti właśnie podało oficjalne dane wymagane przez przepisy. Dotyczą one rynku amerykańskiego, czyli opierają o przeprowadzane tam testy. Średnie spalanie Chirona określono na 21,4 l/100 km. Jest to mniej niż w o 500 KM słabszym Veyronie, który potrzebował średnio 23,5 l/100 km.

Wszystko dzięki zwiększonej oszczędności w warunkach miejskich. Przy powolnym ruchu Chiron ma zużywać 26,1 l/100 km, a Veyron potrzebował 29,4 l/100 km. Odwrotnie sytuacja wygląda na trasie, gdzie Chiron potrzebuje 16,8 l/100 km, natomiast Veyron 15,7 l/100 km.

ycipk-4kfigm

Są to duże wartości, ale i tak mało realistyczne. Podobnie jak w przypadku innych samochodów, również tutaj wyniki uzyskane w warunkach laboratoryjnych raczej niewiele mają wspólnego z rzeczywistością. W praktyce na pewno Bugatti Chiron pali więcej. Tym bardziej że trudno uwierzyć, aby ktoś takim samochodem jeździł wyjątkowo oszczędnie. Choć z drugiej strony korzystanie nawet z ułamka możliwości Chirona to całkiem szybka jazda.

A jak Bugatti prezentuje się w ekstremalnym przypadku jazdy z prędkością maksymalną? W takiej sytuacji na opróżnienie całego 100-litrowego zbiornika paliwa potrzeba zaledwie 12 minut.

Polub WP Moto
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-4kfigm

ycipk-4kfigm
ycipk-4kfigm