ycipk-tscjlk

Ile kosztuje najdroższa Skoda Fabia w ofercie? Będziesz zdziwiony

Wreszcie polski importer Skody ustalił cenę na limitowany model Fabia R5. Samochód wyposażono w najmocniejszy silnik, jaki obecnie można kupić w tym modelu. Ma też kilka przyjemnych dodatków, ale cena i tak zwala z nóg. Warto na nią spojrzeć z innej strony.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Skoda Fabia R5 to najdroższa wersja tego modelu, ale też bardzo atrakcyjna.
Skoda Fabia R5 to najdroższa wersja tego modelu, ale też bardzo atrakcyjna. (Materiały prasowe, Fot: Skoda)
ycipk-tscjlk

Trzeba przyznać, że właśnie takiej ceny się spodziewaliśmy. W publikowanym kilka tygodni temu artykule prezentującym model, obstawiałem okolice 80 tys. zł i tak też się stało. Cena Skody Fabii R5 została ustalona na poziomie 77 900 zł i na chwilę obecną nie kupicie droższej wersji tego modelu. Co jest w nim tak szczególnego, poza faktem, że jest limitowany?

Na pewno najmocniejszy w Fabii silnik 1.4 TSI. 125-konna jednostka będzie oferowana wyłącznie w tej wersji, choć w gruncie rzeczy to tylko 15 KM więcej niż w do tej pory najmocniejszej odmianie 1.0 TSI. Motor połączono z 7-biegowym automatem DSG, ale najwięcej atrakcji daje wyjątkowa stylizacja samochodu. Zobaczcie to auto na poniższym wideo:

ycipk-tscjlk

Znając szczegóły oferty wiemy już, że klient kupujący Fabię w cenie nieźle wyposażonej Octavii otrzyma bardzo dużo. Na liście elementów niewymagających dopłaty znalazły się, poza akcesoriami wyjątkowymi dla tej wersji, także:

  • reflektory projektorowe
  • nawigacja Amundsen
  • adaptacyjny tempomat
  • bezkluczykowy dostęp do samochodu
  • kamera cofania
  • podgrzewane przednie siedzenia
  • automatyczna klimatyzacja
  • czujniki parkowania z tyłu

I teraz uwaga! Doposażając zwykłą Fabię do tego poziomu, zapłacicie mniej więcej tyle samo, ale nie otrzymacie i tak silnika 1.4 TSI. Ciekawe jest również to, że do Fabii R5 nie ma wyposażenia dodatkowego, są jedynie opcjonalne obręcze kół w kolorze czarnym lub zielonym, bez dopłaty. Tej wymaga jedynie rozszerzony pakiet przeglądów lub pogwarancyjny.

Choć mogłoby się wydawać, że mamy do czynienia z absurdalnie drogim samochodem, to w praktyce jest to naprawdę świetna oferta jeśli chodzi o relację ceny do wyposażenie. Do tego Fabia jest limitowana, więc samochód może nie tracić na wartości tak szybko, jak zwykłe modele.

Polub WP Moto
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-tscjlk

ycipk-tscjlk
ycipk-tscjlk