Trwa ładowanie...

Honda stawia na elektryfikację jednośladów. Wymienne baterie i nowe modele już niebawem

Elektromobilność coraz mocniej wkracza nie tylko do świata samochodów, ale i motocykli. Honda ogłasza swą gotowość na wyzwania przyszłości i przedstawia plan na najbliższe lata.

Honda EM1 eHonda EM1 eŹródło: Materiały prasowe, fot: Honda
d2zl1lu
d2zl1lu

Nie od dziś wiadomo, że Honda zamierza osiągnąć neutralność węglową do 2050 roku. Dotyczy to wszystkich produktów marki. Osiągnięcie celu wspomoże elektryfikacja - zarówno samochodów, jak i motocykli. To ważna decyzja nie tylko dla firmy, ale i całej branży. W końcu Honda jest największym producentem jednośladów na świecie, ze zdolnością produkcyjną na poziomie 20 mln rocznie.

Honda traktuje elektryfikację tej gałęzi rynku priorytetowo. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, dział motocykli stanie się neutralny węglowo już w latach 40. Firma nie ukrywa, że będzie to duże wyzwanie.

"Elektryfikacja nie oznacza jednak prostej wymiany silników spalinowych na elektryczne – to temat dużo bardziej złożony, gdyż oprócz przyjazności dla atmosfery, pojazdy Hondy mają dawać radość z jazdy ich użytkownikom oraz być przyjazne również dla nich, czyli łatwe w obsłudze" – czytamy w komunikacie marki.

d2zl1lu

Łatwość w obsłudze ma objawiać się np. systemem wymiennych baterii. Honda pracuje obecnie nad ich standaryzacją po to, by czynność wymiany akumulatora była jak najszybsza i najprostsza.

Producent spodziewa się największej popularności elektrycznych jednośladów tam, gdzie jednoślady w ogóle cieszą się sporym wzięciem. Mowa przede wszystkim o rynkach rozwijających się.

W skali globalnej Honda planuje wprowadzić 10 elektrycznych maszyn już przed 2025 rokiem. Część z nich ma trafić także do Europy. Pierwszym będzie elektryczny skuter EM1 e, który zadebiutował w listopadzie 2022 roku podczas targów motocyklowych w Mediolanie.

d2zl1lu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2zl1lu
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj