Trwa ładowanie...
d40una7

Genewa 2017: Kia Niro Plug-in Hybrid

Podczas genewskiego Salonu Samochodowego na stoisku marki Kia oglądać można nową odmianę dobrze ocenianego crossovera o nazwie Niro. Samochód ten jest obecnie dostępny jako klasyczna hybryda, w nowej odsłonie umożliwia ładowanie akumulatorów z gniazdka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Genewa 2017: Kia Niro Plug-in Hybrid
(Materiały prasowe)
d40una7

Hybrydowa Kia Niro, która debiutowała podczas ubiegłorocznego salonu w Genewie, wykorzystuje jednostkę benzynową o pojemności 1,6 l i silnik elektryczny. Łącznie oferuje moc 141 KM i maksymalny moment obrotowy wynoszący 265 Nm, a rzeczywiste spalanie oscyluje wokół 4,5 l/100 km.

Niro Plug-in Hybrid otrzymała akumulator litowo-polimerowy o pojemności 8,9 kWh oraz możliwość ładowania go z gniazdka. W pełni naładowany akumulator pozwoli na przejechanie 55 km bez uruchamiania silnika benzynowego. Akumulator znajduje się pod podłogą bagażnika o pojemności 324 l oraz pod tylną kanapą. Kia z wtyczką w porównaniu do zwykłej Niro przyspiesza od 0 do 100 km/h o 0,7 s szybciej - w 10,8 s.

   Materiały prasowe
(Materiały prasowe)

Kia Niro w wersji hybrydowej typu plug-in odzyskuje energię kinetyczną nie tylko w czasie hamowania, ale również podczas jazdy ze stałą prędkością. Nowy system Eco Driving Assistant (Eco DAS) podpowiada kierowcy, jak prowadzić Niro, aby jazda była jak najbardziej efektywna z punktu widzenia gospodarki energią elektryczną. Eco DAS obejmuje Coasting Guide Control (CGC) i Predictive Energy Control (PEC), które umożliwiają zwiększenie zasięgu Kii Niro poprzez sugerowanie kierowcy, kiedy powinien używać – w zależności od ukształtowania terenu i przebiegu drogi – pedału przyspieszenia lub hamulca. Na ekranie dotykowym wyświetla się poziom naładowania akumulatora oraz informacje o położeniu najbliższych stacji ładowania.

d40una7

Kia nie podaje na razie danych dotyczących spalania Niro plug-in. Jeśli jednak jego właściciel może ładować samochód w czasie pracy lub w nocy, oszczędności względem i tak już świetnego wyniku zwykłej Niro będą znaczące.

Międzynarodowy Salon Motoryzacyjny w Genewie (Salon International de l’Auto lub Geneva Motor Show) to jedna z największych targowych imprez motoryzacyjnych na świecie. W tym roku odbywa się w dniach 7–19 marca.

d40una7

Podziel się opinią

Share
d40una7
d40una7