Trwa ładowanie...

Gdzie Polak serwisuje samochód?

Gdzie Polak serwisuje samochód?
d2bfd0b
d2bfd0b

Prawie połowa Polaków (46 proc.) odwiedziła w ub. roku autoryzowany serwis naprawczy lub warsztat niezależny. Ponad połowa badanych, którzy odwiedzili warsztat, wybrała niezależnego mechanika.

(fot. PAP)
Źródło: (fot. PAP)

Z raportu "Kupujemy samochód. Potencjał zakupowy Polaków w 2010 r.", przygotowanego przez Sektor Badań Rynku Motoryzacyjnego TNS OBOP wynika, że 28 proc. Polaków odwiedza warsztat w celu zrobienia przeglądu pojazdu, zaś ponad połowa respondentów (57 proc.) udaje się tam w celu dokonania bieżących napraw.

Polacy odwiedzają warsztat samochodowy średnio ok. dwóch razy w roku. Połowa respondentów (50 proc.) naprawiała auto w warsztacie tylko jeden raz, co trzeci badany wykonywał naprawy dwa razy, a co dziesiąty trzy razy w roku. Tylko 4 proc. respondentów serwisowało swój samochód w warsztacie więcej niż 3 razy w ciągu ubiegłego roku.

(fot. sxc.hu)
Źródło: (fot. sxc.hu)

Ponad 2/3 Polaków (69 proc.) naprawia swoje samochody u niezależnych mechaników, co zwykle wiąże się z niższymi kosztami takiej usługi. Co piąty badany korzysta z autoryzowanych warsztatów naprawczych.

d2bfd0b

Korzystanie z określonych miejsc napraw jest silnie skorelowane z tym, czy samochód został kupiony jako nowy czy też używany. W przypadku zakupu nowego auta, serwisowanie odbywa się w serwisie danej marki. Żaden z respondentów, którzy kupili auto jako używane, nie korzystał z dedykowanego, autoryzowanego serwisu.

- _ Polski rynek motoryzacyjny zdominowany jest przez samochody używane, w dość zaawansowanym wieku. Dane z badania TNS OBOP pokazują, że auta te są naprawiane głównie samodzielnie przez ich właścicieli lub przez niezależnych mechaników w małych warsztatach naprawczych. _

_ Stosunkowo niewielka częstotliwość wizyt w warsztatach wskazuje, że Polacy korzystają z nich w ostateczności, kiedy samodzielna naprawa wydaje się zbyt trudna, przekraczająca ich własne techniczne umiejętności _ - komentuje wyniki badania dr Magdalena Sawińska, Lider Sektora Badań Rynku Motoryzacyjnego TNS OBOP.

[

]( http://wnp.pl )

d2bfd0b

[ Dobry mechanik samochodowy - Zobacz na mapie

]( http://docelu.pl/index.html?target=geo&pl_k=mechanik%20samochodowy )

d2bfd0b
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2bfd0b
Więcej tematów