Trwa ładowanie...
dz06f2t
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

GDDKiA otworzyła nowe Laboratorium Drogowe

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
GDDKiA otworzyła nowe Laboratorium Drogowe
(Materiały prasowe/GDDKiA)
dz06f2t

Niemal 13 mln zł kosztowała budowa nowego Laboratorium Drogowego Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, które powstało przy Autostradowej Obwodnicy Wrocławia. Zadaniem laboratorium jest kontrola budowanych dróg na różnych etapach inwestycji.

W piątek nowe laboratorium zaprezentowano dziennikarzom. Jak powiedział zastępca dyrektora ds. technologii wrocławskiego oddziału GDDKiA Arkadiusz Polecki, w skład Laboratorium Drogowego wchodzi sześć pracowni. - To pracownie betonów i materiałów wiążących, nawierzchni asfaltowych, gruntów i geotechniki, kruszyw i diagnostyki nawierzchni - wyliczył.
W każdej z tych pracowni znajduje się specjalistyczna aparatura do badania poszczególnych materiałów wykorzystywanych do budowy dróg. Sprawdzana jest na przykład odporność nawierzchni betonowych na nacisk, czy ścieralność warstw wierzchnich dróg.

Jak wyjaśnił rzecznik wrocławskiego oddziału GDDKiA Michał Radoszko, zadaniem laboratorium jest dbanie o jakość inwestycji prowadzonych przez GDDKiA na różnych etapach ich realizacji. - Od przygotowania inwestycji, przez jej realizację, po monitorowanie jej eksploatacji - mówił. Laboratorium nadzoruje całą sieć dróg krajowych i autostrad administrowanych przez GDDKiA na Dolnym Śląsku. Badaniom poddawane są wszystkie nowobudowane, przebudowywane i remontowane drogi krajowej i autostrady.

W całym kraju GDDKiA ma 16 takich laboratoriów. W 2012 r. zbadano w nich prawie 69 000 próbek nawierzchni drogowych.

Szukasz niedrogiego prostownika? Kliknij i zobacz najpopularniejsze oferty na Allegro!

dz06f2t

Podziel się opinią

Share

dz06f2t

dz06f2t