Trwa ładowanie...

Francuska armia wybiera amerykańskie samochody

Francuska armia wybiera amerykańskie samochodyŹródło: zdjęcie producenta
d2s931c
d2s931c

Armia francuska wybiera amerykańskie samochody. To spory cios dla rodzimej motoryzacji, mającej nadzieję na wygranie przetargu.

Żołnierze francuscy będą jeździli Fordami Rangersami "made in USA". Armia nie skorzystała z oferty montowanych w Sochaux na południowym-wschodzie Francji Peugotów o napędzie na cztery koła, terenowych Dusterów Renault czy Citroenów Berlingo.

* ILE WART JEST TWÓJ SAMOCHÓD? MOŻESZ SIĘ ŁATWO PRZEKONAĆ *
Decyzja dowództwa wywołała wielką konsternację wśród zainteresowanych, którzy podkreślają, że zrobili wszystko aby sprostać warunkom. Pracownicy przedsiębiorstw są rozczarowani, bo liczyli, iż zamówienia pozwolą utrzymać, a nawet zwiększyć liczbę zatrudnionych, nie tylko w głównych zakładach ale także u podwykonawców.

Część polityków wręcz mówi o zdradzie naczelnej zasady jaką jest patriotyzm gospodarczy, czyli przede wszystkim kupowania towarów rodzimej produkcji - tym bardziej, gdy w grę wchodzą ogromne kontrakty, dające zatrudnienie rodakom. Do dowództwa wpłynęły petycje z przypomnieniem, że francuska armia powinna wspierać francuski przemysł, a nie amerykański.

Źródło: IAR

d2s931c

ll/moto.wp.pl

d2s931c
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2s931c
Więcej tematów