Trwa ładowanie...
d1uwi7b

Francuska armia wybiera amerykańskie samochody

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Francuska armia wybiera amerykańskie samochody
(zdjęcie producenta)
d1uwi7b

Armia francuska wybiera amerykańskie samochody. To spory cios dla rodzimej motoryzacji, mającej nadzieję na wygranie przetargu.

Żołnierze francuscy będą jeździli Fordami Rangersami "made in USA". Armia nie skorzystała z oferty montowanych w Sochaux na południowym-wschodzie Francji Peugotów o napędzie na cztery koła, terenowych Dusterów Renault czy Citroenów Berlingo.

* ILE WART JEST TWÓJ SAMOCHÓD? MOŻESZ SIĘ ŁATWO PRZEKONAĆ *
Decyzja dowództwa wywołała wielką konsternację wśród zainteresowanych, którzy podkreślają, że zrobili wszystko aby sprostać warunkom. Pracownicy przedsiębiorstw są rozczarowani, bo liczyli, iż zamówienia pozwolą utrzymać, a nawet zwiększyć liczbę zatrudnionych, nie tylko w głównych zakładach ale także u podwykonawców.

d1uwi7b

Część polityków wręcz mówi o zdradzie naczelnej zasady jaką jest patriotyzm gospodarczy, czyli przede wszystkim kupowania towarów rodzimej produkcji - tym bardziej, gdy w grę wchodzą ogromne kontrakty, dające zatrudnienie rodakom. Do dowództwa wpłynęły petycje z przypomnieniem, że francuska armia powinna wspierać francuski przemysł, a nie amerykański.

Źródło: IAR

ll/moto.wp.pl

d1uwi7b

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco


d1uwi7b

d1uwi7b
d1uwi7b