Trwa ładowanie...

Francja znacząco zaostrza przepisy ruchu drogowego

Francja znacząco zaostrza przepisy ruchu drogowegoŹródło: Policja
d47auv0
d47auv0

Francja zaostrza przepisy, aby zmniejszyć liczbę śmiertelnych wypadków na drogach. W 2014 roku zginęło niemal trzy i pół tysiąca osób - to wzrost o ponad 3,5 proc. w stosunku do poprzedniego 2013 r.

Minister spraw wewnętrznych Bernard Cazeneuve przedstawił pakiet dwudziestu sześciu nowych przepisów. Wśród nich jest zakaz prowadzenia rozmów telefonicznych przez słuchawki. Dopuszczalne jest - jak na razie - stosowanie urządzenia bluetooth.

Na niektórych drogach krajowych dopuszczalna prędkość będzie zmniejszona z 90 do 80 kilometrów na godzinę. Samochody nie będą mogły parkować bliżej niż 5 metrów od przejścia dla pieszych, bo zasłaniałyby widoczność. Bernard Cazeneuve wyjaśnił, że władze postanowiły obniżyć dopuszczalny poziom alkoholu we krwi z 0,5 do 0,2 promila. Ma to dotyczyć młodych, początkujących kierowców lub tych, którzy musieli powtórnie zdać egzamin na prawo jazdy.

Do tej pory we Francji można było usiąść za kierownicą po wypiciu dwóch kieliszków wina, jednak większość młodych ludzi nie przestrzegała tego limitu, stąd w dyskotekach i barach kończących działalność między drugą a siódmą nad ranem wprowadzono obowiązek udostępniania alkomatów.

d47auv0

Źródło: IAR

ll/moto.wp.pl

d47auv0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d47auv0
Więcej tematów