Trwa ładowanie...
d3g2l5k

Formuła E: pierwsze elektryczne bolidy trafiły do zespołów

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Formuła E: pierwsze elektryczne bolidy trafiły do zespołów
(Materiały prasowe)
d3g2l5k

Przygotowania do Mistrzostw FIA Formuły E, które rozpoczną się 13 września 2014 r. w Pekinie, nabierają tempa. Po okresie dopracowywania nastawów na torach wyścigowych, który przebiegał bez zakłóceń od stycznia i umożliwił zatwierdzenie przyjętych rozwiązań konstrukcyjnych oraz sprawdzenie prawidłowego działania wszystkich elementów, pierwsze w 100 proc. elektryczne bolidy Spark-Renault SRT_01E zostały przekazane w Donington (Wielka Brytania) 10 stajniom, które zdecydowały się wziąć udział w tych mistrzostwach.

- Wspólnie z kolegami z firmy Spark bardzo cieszymy się z dostarczenia stajniom Formuły E pierwszych 10 egzemplarzy bolidu Spark-Renault - Patrice Ratti, dyrektor generalny Renault Sport Technologies. - Jest to niemały wyczyn, ponieważ chodzi o pierwszy w 100% elektryczny, krótkoseryjny bolid na świecie o takich osiągach. To kolejny dowód entuzjazmu konstruktorów Renault Sport oraz doskonałego opanowania przez nich nowych technologii związanych z napędem elektrycznym.

- Opracowanie, dostrojenie i wyprodukowanie samochodu wyścigowego równie innowacyjnego co Spark-Renault SRT_01E w tak krótkim czasie było wyzwaniem, z którego podjęcia jesteśmy szczególnie dumni - Frédéric Vasseur, prezes Spark Racing Technologies. - Współpraca z poszczególnymi partnerami przebiegała wyjątkowo dobrze, a wkład specjalistów z Renault Sport okazał się decydujący przy opracowywaniu tego niezawodnego i jednocześnie bezpiecznego bolidu o tak wysokich osiągach. Ogromnie cieszymy się z owoców naszej współpracy z Renault.

Felgi aluminiowe w obniżonych cenach. Darmowa dostawa. Kliknij i sprawdź oferty!

d3g2l5k

Podziel się opinią

Share
d3g2l5k
d3g2l5k
Więcej tematów