Fiat 500X: miejski SUV po włosku

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Fiat 500X: miejski SUV po włosku
(Youtube.com)
WP

Podczas turyńskiej prezentacji modelu 500L na dziennikarzy czekała niespodzianka. Fiat pokazał kolejną "pięćsetkę", czyli miejskiego SUV-a nazwanego 500X. Model ten ma być bezpośrednim konkurentem Mini Countrymana.

WP

Pierwsze wiadomości o terenowej "pięćsetce" pojawiły się już kilka miesięcy temu, jednak prezentacja na początku lipca była niespodziewana. Fiat dał okazję dziennikarzom, aby szybko "rzucili okiem" na model 500X, który po kilkunastu sekundach zniknął za zasłoną. Nowy Fiat zastąpi spokrewniony z Suzuki SX-4 model Sedici, można się jednak spodziewać, że będzie droższy i stylem zbliżony do bijącej rekordy popularności "pięćsetki".

Fiat 500X został zbudowany na tej samej platformie, na której powstał 500L. Źródła w Fiacie podają, że mały SUV ma mierzyć około 4,2 m długości, co uczyni go największym modelem w rodzinie spod znaku 500. Pod maskę nowego modelu najprawdopodobniej trafią te same silniki, które znajdziemy w 500L, czyli między innymi dwucylindrowa jednostka benzynowa o pojemności 0,9 l oraz turbodiesel 1,3 l. Stylistycznie 500X wyraźnie wzorowany jest na małej "pięćsetce". Wygląda wręcz jak napompowana kopia popularnego mieszczucha.

Na bazie Fiata 500X najprawdopodobniej powstanie też mały Jeep, który razem z włoskiem modelem będzie powstawał w turyńskiej fabryce Mirafiori. Premiera modelu 500X spodziewana jest na targach w Paryżu we wrześniu 2012, natomiast produkcja ma ruszyć w 2013 roku.

sj

WP

Sprawdź, czy Fiat 500 to samochód dla ciebie!

Polub WP Moto
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP