Trwa ładowanie...
d28bfow
d28bfow

Europejski debiut systemu SYNC 2 w Fordzie Focusie

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d28bfow

W nowym Fordzie Focusie ma miejsce europejski debiut systemu SYNC 2. Dzięki niemu będzie można głosowo sterować m.in. systemem audio czy nawigacją.

Za pomocą układu odbywa się również kontrola pracy klimatyzacji czy telefonów komórkowych. Przykładowo wypowiadając frazę "jestem głodny" SYNC 2 wyświetli na 8-calowym wyświetlaczu listę pobliskich restauracji. Dodatkowo istnieje możliwość automatycznego wybrania numeru do lokalu i zarezerwowanie stolika.

Korzystanie z nawigacji będzie łatwiejsze. Możemy podać zarówno dokładny adres, jak i samą nazwę miejsca, np. "Wieża Eiffla". Za dostarczenie map wyświetlanych w obrazie 3D z przewodnikiem Michelin odpowiada firma HERE. Podobnie odbywa się sterowanie klimatyzacją - aby ustawić żądaną przez nas temperaturę wystarczy wypowiedzieć np. konkretną liczbę stopni Celsjusza czy też "maksymalne schłodzenie".

 (fot. Zdjęcie producenta)

Projektanci systemu zadbali o odtwarzanie muzyki z zewnętrznego źródła. Łączność odbywa się za pomocą Bluetooth, USB i czytnika kart SD, zaś aby włączyć poszukiwany przez nas utwór wystarczy wymienić nazwę piosenki bądź wykonawcę. Sterowanie głosowe dotyczy też obsługi telefonu komórkowego - za pomocą SYNC 2 można głosowo znaleźć kontakt z książki telefonicznej. Układ połączono z funkcją Ford Emergency Assistance - w razie wypadku nastąpi automatyczne połączenie ze służbami ratunkowymi, które dowiedzą się o położeniu pojazdu w obowiązującym na danym terenie języku.

Po debiucie w Focusie SYNC 2 pojawi się w Mondeo (końcówka 2014 r.) i nowej odsłonie modelu Mustang (2015 r.).

ll/moto.wp.pl

d28bfow

Podziel się opinią

Share

d28bfow

d28bfow