Trwa ładowanie...

E-rejestracja w powijakach

E-rejestracja w powijakachŹródło: sxc.hu
d362lz1
d362lz1

Zgodnie z rozporządzeniem Ministerstwa Infrastruktury od początku tego roku każdy powiat powinien oferować rejestrację samochodu przez Internet. Na razie z tego obowiązku wywiązało się jedynie kilka procent z nich. Czy jednak wprowadzenie takiego systemu rzeczywiście ułatwi nam załatwienie formalności?

(fot. sxc.hu)
Źródło: (fot. sxc.hu)

Jak sprawdziła „Rzeczpospolita”, nie wszystkie, a tylko nieliczne urzędy powiatowe w Polsce zapewniają możliwość złożenia przez Internet wniosków o rejestrację samochodu. Jak zwykle, na drodze do wypełnienia zarządzenia ministra infrastruktury stanęły trudności techniczne. Obecnie w ramach platformy ePUAP możliwość wnioskowania o rejestrację pojazdu drogą elektroniczną daje tylko 15 na blisko 380 powiatów.

Czy jednak takie rozwiązanie rzeczywiście ułatwi formalności nabywcom pojazdów? Nie w takim stopniu, jak byśmy sobie tego życzyli. By spełnić wymagania procesu e-rejestracji trzeba dysponować elektronicznym podpisem. Co więcej, złożenie wniosku o rejestrację przez Internet nie kończy procesu rejestracji. Dokumenty trzeba jeszcze przesłać do urzędu pocztą lub osobiście złożyć tam wizytę.

Wygląda więc na to, że urzędnicy budują system, którego nie będzie opłacało się używać.

Źródło: PAP

tb/mw/mw

d362lz1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d362lz1
Więcej tematów