Trwa ładowanie...

Dwa pierwsze miesiące roku to 656 potrąconych na przejściach. Piesi nie mogą czuć się bezpiecznie

Przejście dla pieszych powinno być najbezpieczniejszym miejscem przekroczenia jezdni. Niestety w Polsce bardzo często tak nie jest. Statystyki są porażające – wynika z raportu brd24.pl.

Dwa pierwsze miesiące roku to 656 potrąconych na przejściach. Piesi nie mogą czuć się bezpiecznieŹródło: East News, fot: Piotr Jedzura/REPORTER
d4cxve8
d4cxve8

W styczniu i lutym 2019 r. na samych przejściach dla pieszych potrącono aż 656 osób, z których przynajmniej 48 zginęło (dane są jeszcze niepełne). Oznacza to, że nadal wiele rzeczy w tej kwestii zostało do poprawienia. Infrastruktura drogowa powinna być lepsza, a kierowcy uważniejsi. Mimo iż wchodzący na przejście pieszy ma pierwszeństwo, to też powinien zachować ostrożność i upewnić się, że może bezpiecznie pokonać ulicę.

Od lat w Polsce to właśnie piesi są wyjątkowo częstymi ofiarami wypadków i niestety to się nie zmienia. Przez pierwsze dwa miesiące 2019 r. śmierć na naszych drogach poniosło 170 pieszych, a to stanowi 41 proc. wszystkich ofiar śmiertelnych w tym czasie – informuje brd24.pl.

W 2017 r. doszło do 8197 wypadków z udziałem pieszych i niemal równo połowa z nich miała miejsce na przejściach.

d4cxve8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4cxve8
Więcej tematów