Trwa ładowanie...

Do 25 razy sztuka

----
----
----
Share
Do 25 razy sztuka
d31bs38

Policjanci z Przygodzic zatrzymali na gorącym uczynku włamania do samochodu 26-letniego ostrowianina. Policyjne śledztwo wykazało, że zatrzymany mężczyzna w marcu i kwietniu tego roku dokonał aż 24 włamań i kradzieży do samochodów na terenie powiatu ostrowskiego. W ręce funkcjonariuszy wpadł również 22-letni paser, u którego odnaleziono część skradzionych przedmiotów. Włamywaczowi grozi do 10 lat, a paserowi do 5 lat więzienia.

d31bs38

Ostrowscy policjanci od niespełna dwóch miesięcy zajmowali się ustaleniem sprawcy włamań do samochodów zaparkowanych na osiedlowych parkingach i w garażach w Ostrowie Wielkopolskim i okolicach. Sprawca działając w dzień i w nocy chodził w rejonie zaparkowanych na osiedlach samochodach i "wybierał" interesujący go pojazd, po czym włamywał się do niego i kradł radioodtwarzacze i inne wartościowe pozostawione przez właścicieli pojazdów przedmioty.

Przełom w prowadzonej sprawie nastąpił w chwili, kiedy policjanci z Przygodzic zatrzymali w Antoninie mężczyznę, który próbował włamać się do stojących na parkingu dwóch samochodów. Śledczy zajmujący się sprawą włamań, analizując sposób działania sprawcy mieli pewność, że zatrzymany w Antoninie 26-letni Piotr S. z Ostrowa Wielkopolskiego, jest poszukiwanym od marca sprawcą włamań do samochodów. Funkcjonariusze udowodnili 26-latkowi popełnienie 24 tego typu przestępstw.

W trakcie prowadzonego dochodzenia policjanci natrafili również na ślad 22-letniego ostrowianina, który miał "odbierać" skradzione przez Piotra S. przedmioty. Został on zatrzymany, a w jego mieszkaniu kryminalni odnaleźli cześć rzeczy, które pochodziły z włamań do samochodów.

Zatrzymany włamywacz – 26-letni Piotr S., znany jest z kryminalnej przeszłości ostrowskim policjantom. Włamując się do samochodów "działał" w tzw. recydywie, czyli powrotu do przestępstwa. Teraz za przestępstwa, których się dopuścił grozi mu do 10 lat więzienia. 22-letni paser może spędzić w więzieniu nawet do 5 lat.

Źródło: Policja.pl

d31bs38

Podziel się opinią

----
----
Share
d31bs38
d31bs38
Więcej tematów