Trwa ładowanie...
d2v6se0

David Rinaldo Mistrzem Świata FMX

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
David Rinaldo Mistrzem Świata FMX
(Materiały prasowe)
d2v6se0

Zwycięzca polskiego Grand Prix 2013, David Rinaldo, został Mistrzem Świata FMX. Tytuł przypieczętował podczas rundy w Sofii, która odbyła się w ubiegły weekend.

Zawody rozegrano przed 10 000 widzów. Nie brakowało wiele emocji oraz dramatycznego przebiegu rywalizacji. Ostatecznie tytuł powędrował do Davida Rinaldo, zaś wicemistrzostwo w ręce Libora Podmola. Napięcie między tymi zawodnikami było widoczne od samych treningów. O ile Francuz odbył swój trening w miarę bez przeszkód w regulaminowym czasie, o tyle motocykl Czecha dotarł za późno i Libor trenował w specjalnie dla niego doliczonym czasie. Szczęśliwie nie wpłynęło to negatywnie na jego występ w kwalifikacjach - zarówno Podmol, jak i Rinaldo wykonali swoje przejazdy bardzo dobrze i zakwalifikowali się do finału odpowiednio na drugim i trzecim miejscu.

Zanim zawodnicy ponownie wyjechali na tor by zmierzyć się w finale, rozegrano ostatnie w tym sezonie konkursy Maxxis Highest Air oraz Rockwell Best Whip. Obie konkurencje zdominował Massimo Bianconcini, który tym samym zdobył tytuł Mistrza Świata w konkursie skoku wzwyż na motocyklu.

(fot. Materiały prasowe)

Pierwszy w finałach pojechał Dany Torres, który bardzo chciał pokazać, że odzyskał formę po kontuzji. Z podium wykluczył go jednak w trzecim skoku Dead Sailor. Po nim wyjechał Remi Bizouard, którego stylowy przejazd i tricki dały trzecie miejsce. Następnie przyszedł czas na najbardziej oczekiwane starcie wieczoru - Rinaldo pojechał na10 proc. wykonując wszystkie najlepsze ewolucje, łącznie z Double Grab Flipem. Niestety, niezbyt opanowane lądowanie po tym tricku kosztowało go w uderzenie w bariery i wycieczkę do szpitala ze złamaniem dłoni. Będący pod presją Podmol popełnił jednak drobne błędy w trakcie przejazdu aby na samo zakończenie oddać pusty skok i definitywnie przekreślić szansę na swój drugi tytuł mistrzowski.

d2v6se0

Nowy sezon wystartuje już w styczniu. W marcu natomiast zawodnicy zawitają do Ergo Areny na granicy Gdańska i Sopotu. W ramach polskiego Grand Prix Diverse NIGHT of the JUMPs ponownie zobaczymy najlepszych motocyklistów walczących o punkty.

Źródło: Sportainment

ll/moto.wp.pl

d2v6se0

Podziel się opinią

Share

d2v6se0

d2v6se0