Trwa ładowanie...

Ceny paliw w Europie

Długi weekend skłania do podróży. Część kierowców wybiera się za granicę. Co zrobić, by zaoszczędzić w trasie? Prostym sposobem jest rozsądny wybór miejsca tankowania. Ceny paliwa w poszczególnych krajach Europy sporo się różnią.

Ceny paliw w EuropieŹródło: WP.PL
d2ey64t
d2ey64t

Benzyna

Jak wynika z analizy danych zebranych przez e-petrol.pl, dobrym pomysłem jest zatankowanie jeszcze przed opuszczeniem kraju. Średnia cena benzyny 95 wynosi u nas 4,69 zł. W Europie taniej jest tylko w Bułgarii (4,52 zł), Czarnogórze (4,45 zł), Kosowie (4,44 zł) i Rumunii (4,55 zł).

Zauważalne są jednak spore różnice pomiędzy sąsiadującymi krajami. Cena benzyny w Czechach jest wyraźnie niższa niż na Słowacji, w Niemczech taniej niż w Holandii, a w Austrii o wiele taniej niż we Włoszech. W ostatnim z tych przypadków na pełnym baku o pojemności 50 l zaoszczędzimy 98 zł.

WP.PL
Źródło: WP.PL

Olej napędowy

Właściciele diesli - o ile nie jadą przez Łotwę (4,37 zł) - również powinni zatankować do pełna przed opuszczeniem Polski. Taniej jest również na Litwie (4,47 zł), w Czechach (4,51 zł), w Luksemburgu (4,27 zł) i w Rumunii (4,41 zł).

d2ey64t

Podobnie jak w przypadku benzyny, jadąc do Francji, warto zatankować w Luksemburgu lub w Niemczech, a odwiedzając Włochy lepiej skorzystać ze stacji w Austrii. W ostatnim z tych przypadków na pełnym baku o pojemności 50 l zaoszczędzimy 67 zł.

WP.PL
Źródło: WP.PL
d2ey64t
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ey64t
Więcej tematów