Trwa ładowanie...

Ceny na stacjach paliw spadają

Share
Ceny na stacjach paliw spadają
Źródło: PAP/Tomasz Gzell
d9luevm

*Początek jesieni przyniósł obniżki na stacjach paliw. Zmiana nie jest duża, ale jest szansa na to, że nadchodzące dni przyniosą dalszy spadek cen. Kierowcy nie powinni jednak liczyć na dużo tańsze tankowanie, bo na światowych giełdach znowu drożeje ropa. *

Na rynku detalicznym odnotowaliśmy w tym tygodniu spadek cen benzyny bezołowiowej 95 i oleju napędowego. Ogólnopolska średnia cena tych paliw spadła o 2 grosze. Średnia cena litra benzyny bezołowiowej 95 wynosi aktualnie 5,85 PLN. Tankując diesla płacimy średnio 5,74 PLN/l. Na niezmienionym od kliku tygodni poziomie utrzymują się ceny 98-oktanowej odmiany benzyny (5,99 PLN/l) i autogazu (2,72 PLN/l).

Spadek cen paliw na stacjach nie w pełni odzwierciedla obniżki, z jakimi mieliśmy do czynienia na rynku hurtowym od drugiego tygodnia września, dlatego jest realna szansa na to, że w nadchodzących dniach za tankowanie zapłacimy jeszcze mniej. Prognoza detalicznych cen paliw e-petrol.pl na najbliższy tydzień zakłada, ze ceny benzyny bezołowiowej 95 będą się kształtować w przedziale 5,71-5,85 PLN/l, oleju napędowego 5,64-5,77 PLN/l. Za autogaz powinniśmy płacić 2,71-2,81 PLN/l.

Źródło: E-petrol

tb/

d9luevm

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d9luevm
d9luevm
Więcej tematów