Trwa ładowanie...
d44xxwn

Ceny na stacjach nieco w dół

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ceny na stacjach nieco w dół
(PAP/Wojciech Pacewicz)
d44xxwn

Drugi tydzień czerwca okazał się przychylny dla kierowców. Zgodnie z ubiegłotygodniowymi prognozami szczególnie w przypadku diesla można było liczyć na spadki i tak też się stało.

Wg najnowszych notowań, średnia cena benzyny w Polsce w tym tygodniu spadła o 1 gr. Teraz za litr najpopularniejszej benzyny bezołowiowej 95 trzeba średnio zapłacić 5,32 zł. Średnia cena detaliczna oleju napędowego obniżyła się o 2 gr i wynosi dziś przeciętnie 5,27 zł. Kierowcy samochodów z zainstalowaną instalacją gazową od kilkunastu tygodni przyzwyczajeni do niemal cotygodniowych obniżek, w tym tygodniu nie dostali niespodzianki. Autogaz na stacjach kosztuje przeciętnie 2,44 zł/l.

Ceny paliw monitorowane przez e-petrol.pl mieszczą się w ostatnim czasie w coraz węższych przedziałach – dla benzyny 95 najniższa zanotowana cena wynosiła 5,14 zł, a maksymalnie paliwo oferowano po 5,64 zł/l. W przypadku diesla rozstrzał cenowy jest szerszy - w zależności od regionu i typu stacji można w tym tygodniu olej napędowy kupić w cenie 5,02-5,99 zł/l. Alternatywy wobec benzyny autogaz zatrzymał się dziś na średnim poziomie 2,44 zł (ale kierowcy mogli na dystrybutorach zobaczyć ceny z przedziału 2,20-2,86 zł/l).

d44xxwn

Ciekawym zjawiskiem do odnotowania i podkreślenia jest fakt, iż całkiem przystępne cenowo stało się paliwo, jakie można tankować w woj. opolskim, które przez wiele ostatnich tygodni uchodziło za najdroższy region. W tym tygodniu można było tam zaopatrzyć się paliwo, poniżej średnich cen ogólnopolskich. Benzyna kosztowała tam przeciętnie 5,29 zł/l, a olej napędowy 5,23 zł/l. Mniej powodów do zadowolenia mieli natomiast w ostatnich dniach mieszkańcy Polski północno-zachodniej – stacje paliw w woj. zachodniopomorskim oferowały benzynę 95 w cenie 5,39 zł/l, a diesla zaledwie dwa groszy taniej.

(źródło: e-petrol.pl/Information Market S.A.)

Wygraj paliwo o wartości 3.000 zł! Kliknij i weź udział w konkursie

d44xxwn

Podziel się opinią

Share

d44xxwn

d44xxwn