Trwa ładowanie...
d658qrf

Cena benzyny znacząco w górę

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Cena benzyny znacząco w górę
(East News/Piotr Jedzura/Reporter)
d658qrf

W tym tygodniu znaczące podwyżki średnich cen odnotowały obydwie odmiany benzyny. Podrożał również autogaz. W przypadku oleju napędowego mamy do czynienia z lekką stagnacją cenową.

Największy wzrost średniej ceny detalicznej odnotowała w obecnym badaniu cen na stacjach benzyna 98-oktanowa. Za litr tego mniej popularnego paliwa trzeba obecnie zapłacić przeciętnie o 8 groszy więcej niż przed tygodniem, czyli 4,58 zł.

Benzyna bezołowiowa 95 według notowań portalu e-petrol.pl kosztuje średnio 4,22 zł/l. Tydzień temu cena tej benzyny znajdowała się na poziomie o 6 groszy niższym. Pomimo tego, że najczęściej paliwo to spotyka się w cenie 4,15-4,20 zł/l, nadal można znaleźć stacje, które oferują litr "95-ki" za mniej niż 4 złote.

d658qrf

Przeciętna cena oleju napędowego znajduje się na niezmiennym poziomie już drugi tydzień. Za litr diesla trzeba zapłacić średnio 3,87 zł. W przypadku LPG po dwóch tygodniach stagnacji cenowej mamy do czynienia z 2-groszową podwyżką. Kierowcy z instalacją gazową będą musieli zapłacić za litr autogazu przeciętnie 1,61 zł.

Źródło: e-petrol.pl/Information Market S.A.

sj

Ministerstwo Podróży poleca: BlaBlaCar najlepszym sposobem na tanią podróż!

d658qrf

Podziel się opinią

Share

d658qrf

d658qrf