Trwa ładowanie...

Byton Crossover Concept: elektryczny SUV z ogromnym ekranem. W sprzedaży już w 2019 r.

Podczas technologicznych targów CES w Las Vegas nie brakuje nowości motoryzacyjnych. Prawdziwe poruszenie wywołał koncepcyjny chińsku SUV na prąd nowej marki Byton. Jeszcze bardziej rewolucyjne od napędu jest jego wnętrze.

Byton Crossover Concept: elektryczny SUV z ogromnym ekranem. W sprzedaży już w 2019 r.Źródło: Materiały prasowe
d15y07a
d15y07a

Chińczycy mocno stawiają na elektryczne samochody i właśnie z tego kraju pochodzi najnowsza marka, która ma rzucić wyzwanie Tesli. Zaprezentowany podczas tragów elektroniki CES Byton Crossover Concept to SUV, który ma trafić do produkcji już w 2019 r.

W podstawowej specyfikacji jego zasięg to ok. 400 km. Jest to nieco lepszy wynik niż w przypadku aktualnie podstawowej wersji Tesli Modelu X z akumulatorami 75 kWh. Przedstawiciele marki Byton twierdzą też, że zasięg około 240 km można uzyskać już po 20 min ładowania, a 80 proc. zasięgu będzie dostępne po 30 min uzupełniania energii.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Nowy samochód ma też posiadać zaawansowane funkcji z zakresu elektronicznych systemów. Już na starcie ma być to trzeci poziom autonomicznej jazdy. Oznacza to samodzielną jazdę w określonych warunkach (np. w korku). Co więcej, technologicznie Byton ma być dostosowany do poziomu czwartego, który dostępny będzie nieco później jako aktualizacja. Jest to przedostatni stopień jeśli chodzi o autonomiczne samochody. Oznacza to, że chiński crossover będzie mógł jeździć bez pomocy kierowcy po większości dróg.

d15y07a

Jednak to, co zwróciło największą uwagę w chińskim SUV-e to wnętrze, a dokładniej ogromny, przebiegający przez całą szerokość auta wyświetlacz. Ma on przekątną równą 49 cali i przedstawiciele Bytona twierdzą, że rozwiązanie to trafi do modelu seryjnego. Dodatkowo drugi sporych rozmiarów ekran znalazł się na kierownicy, jednak jego zastosowanie stoi pod dużym znakiem zapytania, gdyż w tym miejscu musi się znaleźć poduszka powietrzna. Jako ciekawy dodatek, Byton ma mieć funkcję monitorowania pracy serca i ciśnienia pasażerów.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Byton chce być producentem globalnym, a to oznacza, że samochód ten ma trafić nie tylko na rynek chiński, ale też do Europy i USA. W Ameryce cennik ma otwierać kwota 45 tys. dol. (niecałe 160 tys. zł, choć u nas trzeba doliczyć wyższe podatki), czyli nieco mniej niż w przypadku Tesli Modelu X. SUV ma być pierwszym modelem Bytona, ale jeśli odniesie sukces, to po nim pojawią się sedan i minivan.

d15y07a
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d15y07a
Więcej tematów