Trwa ładowanie...
d1j6h9a

Brelok, który nie zawiedzie. Przyda się w aucie

Przygotowania samochodu na zimę należy zacząć od wymiany opon, przeglądu klimatyzacji czy sprawdzenia akumulatora i alternatora. Do tych czynności należy również dołączyć zabezpieczenie w razie wypadku, czyli dobrze zaopatrzoną apteczkę, a nawet odpowiedni brelok do kluczy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Niewielki gadżet może uratować życie kierowcy
Niewielki gadżet może uratować życie kierowcy (Shutterstock.com)
d1j6h9a

Polecamy multitool samochodowy, który może przydać się podczas wypadku samochodowego. Jest niewielki, poręczny i wyposażono go we wszystkie narzędzia, które pozwolą wydostać się z auta w wypadku zagrożenia.

Ostrze do cięcia pasów

d1j6h9a

Podczas wypadku istnieje niewielkie ryzyko, że gwałtowne szarpnięcie zablokuje pasy bezpieczeństwa. Wtedy wyswobodzenie się z auta po wypadku może być bardzo trudne. Nie warto czekać na pomoc z zewnątrz i należy jak najszybciej wydostać się z samochodu. Niewielkie ostrze wbudowane w samochodowy scyzoryk poradzi sobie z przecięciem wzmocnionych pasów bez większego problemu. Wystarczy wyciągnąć kolorową część z kółkiem do kluczy niczym zawleczkę i w powstałej szczelinie pojawia się nożyk. Jest niezwykle ostry, a przy tym bezpieczny, co sprawi, że nawet w stresowej sytuacji się nie pokaleczysz.

Zbijak do szyb

W wyniku wypadku o wiele częściej dochodzi do zablokowania drzwi. Jeśli przy okazji pojawi się problem z otwarciem szyb, kierowca i pasażerowie zostaną uwięzieni w środku i będą musieli czekać na pomoc z zewnątrz. Mając do dyspozycji specjalny brelok, można użyć go jako zbijaka do szyb. Wystarczy docisnąć urządzenie do szyby na tyle mocno, by znajdujący się wewnątrz skobel odskoczył, zmieniając siłę nacisku na uderzenie, które bez problemu strzaska szkło. Największą zaletą jest to, że użycie go nie wymaga wymachu, co ma kluczowe znaczenie w ciasnym aucie lub w przypadku uszkodzenia ręki.

Brelok może być nie tylko elegancki, ale również praktyczny 123RF
Brelok może być nie tylko elegancki, ale również praktyczny

Będąc świadkiem wypadku lub niepokojącej sytuacji na drodze, na przykład zasłabnięcia kierowcy, możesz wybić szybę by dostać się do osoby, która potrzebuje pomocy. Pamiętaj, że spadające odłamki szyby mogą zranić osoby będące w środku, dlatego podczas interwencji lepiej wybrać szybę, za którą nie ma nikogo.

d1j6h9a

Miernik ciśnienia kół, latarka i alarm

Nieco droższe modele wyposażono również w miernik ciśnienia kół oraz stanu zużycia bieżnika. Wystarczy przytknąć urządzenie do opony i licznik pokaże odpowiednią cyfrę. Dzięki temu będziesz wiedzieć, czy nadeszła pora na wizytę u wulkanizatora lub zakup nowych opon. Dzięki wbudowanej latarce i alarmie, brelok umożliwia wysyłanie wiadomości świetlnych bądź dźwiękowych w razie potrzeby.

d1j6h9a

Podziel się opinią

Share

d1j6h9a

d1j6h9a