Trwa ładowanie...

Sprawdzi stan kół i pozwoli wydostać się z auta. Brelok dla kierowcy

Zima w aucie to nie lada wyzwanie, szczególnie dla początkującego kierowcy. Zmniejszona przyczepność kół do podłoża i gorsza widoczność to dla wielu powód do zdjęcia nogi z gazu. Warto dodatkowo się zabezpieczyć, stawiając na praktyczny brelok do auta.

Share
Sprawdzi stan kół i pozwoli wydostać się z auta. Brelok dla kierowcy
Źródło: 123RF
djpspho

Polecamy multitool, który warto mieć przy sobie nie tylko jesienią i zimą. Kilka przydatnych funkcji może przydać się zarówno podczas codziennej jazdy po mieście, jak i w trasie.

Brelok pozwoli ci przede wszystkim zadbać o stan kół. Dzięki miernikowi ciśnienia opon, który znajdziesz w droższych modelach, unikniesz wizyty na stacji benzynowej. Wystarczy docisnąć przyrząd do koła i na wyświetlaczu pojawi się informacja, która pozwoli ci stwierdzić, czy opony wymagają pompowania. Z drugiej strony równie istotne jest dbanie o dobry stan bieżnika, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Jeśli opony będą niedostosowane do jazdy, znacznie zmniejszy się przyczepność do podłoża, a droga hamowania będzie zdecydowanie większa, a to może być przyczyną kolizji. Aby sprawdzić stan bieżnika, wystarczy przytknąć wbudowaną w brelok miarkę do koła. Wynik pokaże, czy czas pomyśleć o nowym ogumieniu.

Bezpieczny nóż

Dobrej jakości samochodowy brelok, łączący w sobie siedem różnych urządzeń, może również z powodzeniem funkcjonować jako podstawowe narzędzie bezpieczeństwa podczas wypadku. Szczególnie przydatne może się okazać ostrze do cięcia pasów. Jeśli podczas wypadku i gwałtownych wstrząsów zatrzask ulegnie awarii, sprytnie ukryty nożyk pozwoli wyswobodzić się z pułapki. Nie musisz czekać na pomoc z zewnątrz, poradzisz sobie własnoręcznie.

Domyślny opis zdjęcia na stronę główną Fotolia
Domyślny opis zdjęcia na stronę główną Źródło: Fotolia, Fot: © ambrozinio - Fotolia.com

Nożyk jest ukryty pod plastikową obudową w taki sposób, że podczas awaryjnej sytuacji w aucie nie ma możliwości pokaleczenia się nim. Po wyciągnięciu zawleczki z kółkiem powstaje szczelina, w której znajduje się ostrze, które z powodzeniem poradzi sobie ze wzmocnionymi pasami. Rozwiązanie jest bezpieczne, możesz mieć pewność, że ostrze nie otworzy się w kieszeni i nie porysuje innych znajdujących się tam przedmiotów.

Funkcjonalny "młotek"

Poza tym, w niepozornym urządzeniu znajdziesz również dobrej jakości zbijak do szyb, który umożliwi ci wydostanie się z auta w kryzysowej sytuacji, gdy drzwi ulegną znacznemu uszkodzeniu. Wystarczy przytknąć końcówkę z punktakiem do szyby i mocno docisnąć. Mechanizm ukryty pod obudową zaabsorbuje siłę docisku i zmieni ją w uderzenie, które skruszy nawet najtwardszą szybę. Punkt styku urządzenia ze szkłem powinien być jak najbliżej krawędzi samochodowej szyby, wtedy masz największą szansę na rozbicie jej.

djpspho

Podziel się opinią

Share
djpspho
djpspho
Więcej tematów