Trwa ładowanie...

BMW pokazało prototyp modelu M8

Nowa seria 8 od BMW będzie klasycznym GT – dużym i luksusowym coupe o świetnych osiągach. Chwilę po premierze modelu koncepcyjnego zapowiadającego dwudrzwiowe auto, niemiecka marka pokazała zdjęcia zamaskowanego M8, potwierdzając w ten sposób, że seria 8 pojawi się również w bardziej ekstremalnej odmianie.
Share
BMW pokazało prototyp modelu M8
Źródło: Materiały prasowe
d1ffu85

Podczas 24-godzinnego wyścigu na Nurburgringu BMW zaprezentowało zamaskowany prototyp modelu M8. Nie podano jednak żadnych danych dotyczących tego samochodu. Wiadomo jedynie, że najmocniejsza wersja nowej serii 8 pojawi się w tym samym czasie co słabsze wersje lub niewiele później.

Najprawdopodobniej napęd BMW M8 zostanie zapożyczony z nowego M5, a to oznacza podwójnie doładowany silnik V8 o pojemności 4,4 l i moc ponad 600 KM. Oprócz tego można też liczyć na innowacyjny układ napędowy ze sportowej limuzyny, który przenosi moc na wszystkie cztery koła lub tylko na tylną oś. Alternatywnie BMW może zdecydować się na silnik V12 o podobnych parametrach, ale wydaje się to mniej prawdopodobne.

Frank Van Meel, szef oddziału M w BMW, powiedział, że odmiana M8 będzie bardziej sportowa od pozostałych wersji. Ma być przystosowana do jazdy po torze, a nie tylko do komfortowego pokonywania dużych odległości.

Powrót BMW serii 8 jest długo wyczekiwany, ale bawarskie auto ma mocnego konkurenta pod postacią Mercedesa Klasy S Coupe – również w wersjach AMG S63 i S65.

d1ffu85

Podziel się opinią

Share
d1ffu85
d1ffu85
Więcej tematów