Trwa ładowanie...

BlaBlaCar w tarapatach. Precedensowy proces

BlaBlaCar w tarapatach. Precedensowy procesŹródło: SE/East News/Tomek Zieliński
d303thd
d303thd

W Hiszpanii ważą się losy BlaBlaCar - największego w Europie serwisu internetowego łączącego pasażerów z kierowcami dysponującymi wolnymi miejscami w samochodzie. Zrzeszenie przewoźników autobusowych Confebus zażądało zawieszenia działalności przez serwis. Ostateczną decyzje podejmie madrycki sąd gospodarczy.

Confebus zarzuca BlaBlaCarowi, że korzystający z przejazdów kierowcy nie mają licencji na przewóz pasażerów. Uważa też, że firma ta łamie prawo pobierając od kierowców 10 procent od kwot, jakie pasażerowie płacą za podróż. Firmy autobusowe zapewniają, iż mają dowody na to, że wielu kierowców zarabia na przewożeniu pasażerów.

* ILE WART JEST TWÓJ SAMOCHÓD? MOŻESZ SIĘ ŁATWO PRZEKONAĆ * BlaBlaCar argumentuje, że dzielenie się wydatkami za podróż nie jest sprzeczne z prawem. I przypomina, że w Hiszpanii z serwisu korzysta 2,5 miliona osób. Łącznie w 19 krajach zrzesza on ok. 19 mln użytkowników.

O jego przyszłości zadecyduje Andres Sanchez Magro - ten sam sędzia, który przed rokiem nakazał zamknięcia aplikacji Uber. Uznał bowiem, że jest niezdrową konkurencją dla taksówkarzy.

d303thd

ll/moto.wp.pl

d303thd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d303thd
Więcej tematów