Trwa ładowanie...
d3sujg7
Wiadomości

Biopaliwowy portal ORLENU

Share
Biopaliwowy portal ORLENU
d3sujg7

W ramach wdrażania założeń Narodowego Celu Wskaźnikowego w zakresie biopaliw PKN ORLEN uruchomił nową, informacyjną stronę internetową dotyczącą tematyki biopaliw.

PKN ORLEN uruchomił stronę internetową, której zadaniem jest przybliżenie tematyki biopaliw. Dostępna jest ona pod adresami: www.e-biopaliwa.pl oraz www.e-bioester.pl. Poza ciekawostkami dotyczącymi historii biopaliw w Polsce i zaangażowania koncernu w ich produkcję, internauci znajdą praktyczne informacje na temat rodzajów biopaliw oraz technologii towarzyszących ich wytwarzaniu.

d3sujg7

Odbiorcy detaliczni mogą zapoznać się z listą producentów określonych marek aut, które mogą pracować z wykorzystaniem biopaliw, a także mapę 60 stacji BLISKA oferujących wśród swych produktów Bioester. Listy stacji i danych teleadresowych będą na bieżąco uzupełniane, zgodnie z wdrażaniem do sprzedaży kolejnych obiektów sieci i infrastruktury magazynowej.

Praktyczny BIOsłowniczek wyjaśnia zawiłe pojęcia, a w zakładkach FAQ oraz FAQ BIOester zamieszczono odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania związane biopaliwami w Polsce, na świecie czy też dotyczącymi tego obszaru regulacjami prawnymi.

Ciekawostką portalu jest BIOkalkulator pozwalający wyliczyć stopień ograniczenia emisji CO2 w wyniku zużycia 1 litra bioestru czy ilość rzepaku potrzebną do wyprodukowania jednostki biopaliwa. Pomoże to zobrazować walory ekologiczne korzystania z biopaliw jak i pokazać znaczenie zastosowania tego typu paliwa dla rozwoju rolnictwa. PKN ORLEN wprowadził do oferty produktowej biopaliwa i paliwa tradycyjne z biokomponentami ze względu na troskę o środowisko naturalne oraz nowe uwarunkowania prawne, wynikające z regulacji i wskazań Unii Europejskiej.

Źródło: [

]( http://www.carfocus.pl )

d3sujg7

Podziel się opinią

Share
d3sujg7
d3sujg7
Więcej tematów