Trwa ładowanie...
d40una7

Biopaliwa jednak nieekologiczne?

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Biopaliwa jednak nieekologiczne?
d40una7

Pojawiają się kolejne opinie stwierdzające, że biopaliwa nie są najlepszym rozwiązaniem. Niedawno informowaliśmy o zwiększeniu ilości biokomponentów, dodawanych do paliw i ich negatywnym wpływie na silniki. Jednak teraz pojawiły się kolejne argumenty - biopaliwa mają też zły wpływ na ekonomię i są mniej ekologiczne.

Często się zdarza, że różne grupy ekologów przedstawiają odmienne opinie. Tak też stało się z biopaliwami. Miały one zmniejszyć zanieczyszczenia wynikające z transportu drogowego. Dodatkowo informowano o tym, że większe uprawy, wynikające z nowego zapotrzebowania korzystnie wpłyną na europejskie rolnictwo. Instytut Europejskiej Polityki Ochrony Środowiska informuje, że jest odwrotnie i zbiera podpisy pod petycją, aby Unia Europejska zmieniła politykę paliwową.

Wytłumaczenie jest proste. Większe zapotrzebowanie na rośliny z których produkowane są biopaliwa wymusza tworzenie nowych obszarów pod inne uprawy. Oznacza to, że lasy, torfowiska czy łąki będą musiały zostać zamienione na pola uprawne. Na podstawie tego Instytut szacuje, że do 2020 r. z powodu wprowadzenia biopaliw emisja dwutlenku węgla wzrośnie o 80-160 proc.

* DOWIEDZ SIĘ DLACZEGO BIOKOMPONENTY MOGĄ ZNISZCZYĆ TWÓJ SILNIK * sj/mw/mw

d40una7

Podziel się opinią

Share
d40una7
d40una7