Trwa ładowanie...
d3g2l5k
d3g2l5k

Będą ułatwienia dla importerów samochodów

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3g2l5k

*Od wtorku potwierdzenie zapłaty akcyzy od sprowadzonego z innego kraju UE samochodu osobowego będzie można uzyskać drogą elektroniczną - poinformowało w poniedziałek Ministerstwo Finansów. *

Uzyskanie dokumentu będzie możliwe bezpośrednio z Portalu Systemów Służby Celnej (www.e-clo.pl). "Dokument taki, po wydrukowaniu, stanowić będzie podstawę do rejestracji pojazdu zgodnie z przepisami o ruchu drogowym bez konieczności wizyty w urzędzie celnym" - wyjaśniło MF. W zakładce "potwierdzenie zapłaty" będzie można w prosty sposób wygenerować plik potwierdzenia w formacie PDF, a następnie - w zależności od potrzeby - plik ten pobrać lub dodatkowo wydrukować - podało ministerstwo.

Użytkownik powinien wpisać numer VIN pojazdu lub numer Urzędowego Potwierdzenia Odbioru (tzw. UPO) otrzymany dla złożonej elektronicznie deklaracji AKC-U. "Warunkiem skorzystania z nowej usługi jest dokonanie zapłaty podatku akcyzowego w pełnej kwocie wynikającej z deklaracji AKC-U" - zastrzeżono w komunikacie.

d3g2l5k

Według MF nowe rozwiązanie daje podatnikowi możliwość ograniczenia do minimum wizyt w urzędzie celnym. Podatnicy, którzy złożą deklarację w formie elektronicznej będą mogli dopełnić wszelkich formalności związanych ze złożeniem deklaracji, dokonaniem przelewu oraz pobraniem potwierdzenia zapłaty akcyzy bez konieczności wychodzenia z domu.

Ministerstwo przypomniało, że dotychczas potwierdzenie zapłaty akcyzy można było otrzymać wyłącznie w formie papierowej w urzędzie celnym. Po wprowadzeniu zmian nadal będzie to możliwe.

Źródło: PAP

ll/moto.wp.pl

* ILE WART JEST TWÓJ SAMOCHÓD? MOŻESZ SIĘ ŁATWO PRZEKONAĆ *

Kliknij i sprawdź najnowsze ogłoszenia motoryzacyjne!

d3g2l5k

Podziel się opinią

Share
d3g2l5k
d3g2l5k
Więcej tematów