Trwa ładowanie...
d26opaj

"Auto-Hebdo": Kubica kierowcą M-Sport

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Auto-Hebdo": Kubica kierowcą M-Sport
(AFP)
d26opaj

Brytyjski zespół M-Sport w piątek ogłosi skład kierowców na przyszły sezon Rajdowych Mistrzostw Świata (WRC), ale francuski magazyn "Auto-Hebdo" tę informację podaje dzień wcześniej. Według Francuzów w barwach M-Sport startować będą: Mikko Hirvonen, Robert Kubica i Elfyn Evans.

Po tym, jak Kubicy zabrakło wśród kierowców zgłoszonych na sezon 2014 przez Citroena praktycznie jasne stało się, że Polak trafi do M-Sport. Założyciel teamu Malcolm Wilson wielokrotnie w samych superlatywach wypowiadał się o Kubicy, a w ostatniej rozmowie z "Autosportem" stwierdził nawet, że w Kubicy widzi lidera zespołu.

Oficjalne potwierdzenie tej informacji ma nastąpić w piątek, bo właśnie na ten dzień M-Sport zapowiedział ogłoszenie składu na przyszły sezon. Dziennikarze "Auto-Hebdo" o tym, kto w 2014 roku będzie się ścigał Fordami Fiesta WRC donoszą już teraz. Kierowcami M-Sport będą: Hirvonen, Kubica i Evans.

d26opaj

Pierwszy z nich przeniesie się z Citroena i powróci do zespołu, w którym startował w przeszłości. Evans to jeden z najbardziej utalentowanych rajdowych kierowców młodego pokolenia, a Kubica po świetnym sezonie w WRC-2 ukoronowanym zdobyciem mistrzostwa podpisze kontrakt z M-Sportem i nadal będzie wspierany przez firmę Lotos.

Niewiadomą pozostaje, kto zostanie pilotem Kubicy, ale wiele wskazuje na to, że będzie nim Jakub Gerber.

d26opaj

Podziel się opinią

Share
d26opaj
d26opaj