Trwa ładowanie...
d24bc8s

Audi wkracza do rallycrossu

Share
Audi wkracza do rallycrossu
Źródło: Materiały prasowe
d24bc8s

Od sezonu 2017 Audi udzieli fabrycznego wsparcia Mattiasowi Ekstromowi. Zawodnik startuje w Rallycrossowych Mistrzostwach Świata FIA.

Ekstrom przez wiele lat był fabrycznym kierowcą Audi. W 2014 r. Szwed założył team EKS i w ciągu trzech lat wprowadził go do światowej czołówki zespołów rallycrossowych. W 2016 r. EKS zdobył podwójne mistrzostwo świata - w klasyfikacji kierowców i zespołów. Torową "bronią" było Audi S1 EKS RX quattro.

- Przez te trzy lata zbudowaliśmy zgrany zespół, zebraliśmy cenne doświadczenie i wyznaczyliśmy nowe standardy. Ale było również dla nas jasne, że w przyszłości, by utrzymać wysoki poziom, potrzebować będziemy współpracy z mocnym partnerem. Bardzo mnie zatem cieszy, że team EKS ma teraz zapewnione fabryczne wsparcie Audi. Jestem przekonany, że wyścigi rallycrossowe mają wielką przyszłość, również pod względem ewentualnej elektryfikacji - powiedział Ekstronm.

d24bc8s

EKS już wcześniej mógł korzystać z usług dostawców i partnerów Audi Sport. Teraz jednak dalszy techniczny rozwój napędzanego na cztery koła pojazdu następować będzie w ścisłej współpracy z działem sportów motorowych niemieckiego koncernu.

Źródło: Audi

ll/Wirtualna Polska

d24bc8s

Podziel się opinią

Share
d24bc8s
d24bc8s
Więcej tematów