Trwa ładowanie...
d2vkw9o

Audi potwierdza małego crossovera Q1

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Audi potwierdza małego crossovera Q1
(Materiały prasowe)
d2vkw9o

Segment SUV-ów i crossoverów przeżywa dzisiaj prawdziwy rozkwit. Szczególnie marki premium starają się zaoferować modele każdej wielkości i rodzaju. W ofertach znajdziemy auta od kompaktowych po duże, pełnowymiarowe SUV-y. Audi chce pójść krok dalej i zaproponować klientom model Q1, który będzie uzupełniał gamę niemieckiej marki.

Audi jako jedyny producent premium sprzedaje samochody miejskie pod swoją marką. Owszem BMW ma Mini, a Mercedes jeszcze mniejszego Smarta, ale tylko Audi odważyło się oferować model segmentu B ze swoim logo. W 2016 roku model A1 zyska bardziej modnego brata. Audi potwierdziło plan wprowadzenia do oferty crossovera Q1, który ma mieć około 4 m długości i pięcioro drzwi. Samochód powstanie na modułowej platformie Volkswagena, czyli MQB. Pod maską powinna się znaleźć ta sama gama jednostek napędowych co w modelu A1.

Audi przedstawiło szkic konceptu, który będzie zapowiadał nowy model. Podobnie jak inne samochody koncepcyjne marki z Ingolstadt posiada proste linie, ostre kąty i agresywną osłonę chłodnicy, która w modelu produkcyjnym najprawdopodobniej będzie bardziej klasyczna. Będzie to model skierowany do młodszych klientów, a to oznacza, że stylistyka powinna być bardziej odważna niż w przypadku dużych SUV-ów.

d2vkw9o

Audi ma nadzieję na sukces patrząc na wyniki sprzedaży takich aut jak Nissan Juke. Dodatkowo jedynym konkurentem w klasie premium będzie Mini Countryman. Wersję koncepcyjną Audi Q1 powinniśmy zobaczyć w 2015 roku na jednym z większych salonów samochodowych.

sj, moto.wp.pl

Wygraj paliwo o wartości 3.000 zł! Kliknij i weź udział w konkursie

d2vkw9o

Podziel się opinią

Share

d2vkw9o

d2vkw9o