ycipk-xvmrme

Audi otwiera Centrum Testowania Silników

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Audi otwiera Centrum Testowania Silników
(Materiały prasowe)
ycipk-xvmrme

Przy fabryce Audi w niemieckim Neckarsulm oddano do użytku zbudowaną kosztem 100 mln euro inwestycję - Centrum Testowania Silników.

Analizowane będą tutaj m. in. nowatorskie rodzaje napędu korzystające z alternatywnych paliw pozyskiwane z odnawialnych źródeł energii. W nowym centrum, bez jakichkolwiek przestojów potrzebnych do odpowiedniego przygotowania stanowisk i bez konieczności dokonywania zmian w ich konstrukcji, można badać zarówno układy napędowe z poprzecznie montowanym motorem, jak i z silnikiem ułożonym podłużnie. To nowość na skalę światową.

Na 57 różnych stanowiskach będzie można przeprowadzić ok. 1 600 testów. Do tego dochodzą warsztaty do analizy mechaniki, elektroniki i elektryki. W celu poprawienia komunikacji stanowiska inżynierów połączono ze sobą. Silniki diesla i benzynowe są badane w warunkach zbliżonych do rzeczywistych, a następnie optymalizowane pod względem takich parametrów jak moc, moment obrotowy, dynamika, zużycie paliwa, emisja spalin czy żywotność.

ycipk-xvmrme

Każdy silnik testowany jest w identycznych warunkach, dlatego też wyniki są porównywalne. Sterowanie i kalibrowanie wszystkich urządzeń technicznych odbywa się z centralnej dyspozytorni.

Pracę w Centrum znalazło 230 konstruktorów oraz 120 pracowników obsługi stanowisk testowych.

/ll

Zabezpiecz auto przed kradzieżą! Sprawdź ceny blokad!

ycipk-xvmrme
Polub WP Moto
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-xvmrme

ycipk-xvmrme
ycipk-xvmrme