Trwa ładowanie...

Amerykańskie dziedzictwo

Amerykańskie dziedzictwo
dcppah9
dcppah9

Jeden z najlepszych i najbardziej rozpoznawanych amerykańskich samochodów jest z nami już prawie 60 lat, to Chevrolet Corvette. Tak się złożyło, że chylący się ku upadkowi General Motors wyprodukował półtoramilionową Corvettę.

- Ten samochód jest dowodem na to, że Chevy jest amerykańską marką - powiedziała Karen Rafferty, dyrektor marketingowy produktu. - Już od sześćdziesięciu lat budujemy, a ten kamień milowy jest tylko tego dowodem.

Samochód opuścił linię produkcją Bowling Green Assembly, 28 maja. Jednak ze znanych tylko sobie powodów firma czekała kilka tygodni by pochwalić się tą nowiną. Auto, podobnie jak wybudowany w 1953 pierwszy egzemplarz, oraz ten z numerem 500 000, powstały w 1977 i następny z numerem 1 000 000, który zmontowano w 1992 r. trafił do Narodowego Muzeum Corvette.

* ZOBACZ NAJWAŻNIEJSZE AUTA WYPRODUKOWANE PRZEZ GM * Jubileuszowe auto, to biały model Corvette 3LT z czerwonym wnętrzem i czarnym składanym dachem. Pod maską auto ma silnik V8 o pojemności 6.2 l i w standardzie 6-stopniową manualną skrzynię biegów.

Lopez

dcppah9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dcppah9
Więcej tematów