Trwa ładowanie...
d2q5c54

A-Style przygotuje auto dla Kubicy

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
A-Style przygotuje auto dla Kubicy
(XPB / Newspix.pl)
d2q5c54

Robert Kubica w styczniowym Rajdzie Monte Carlo wystartuje Fordem Fiestą R5 WRC przygotowywanym przez zespół A-Style - informuje "Fakt". Najprawdopodobniej właśnie z tą ekipą polski kierowca będzie współpracował w całym sezonie Rajdowych Mistrzostw Świata.

W 2014 roku Kubica startował Fordem Fiestą, którym zajmował się brytyjski team M-Sport. Polak nie był jednak zadowolony z tej współpracy i wielokrotnie wyrażał niezadowolenie ze swojego auta.

Sezon 2015 30-letni krakowianin rozpocznie w tym samym aucie, jednak jego przygotowaniem zajmie się nie M-Sport, a zespół A-Style. Współpracując z włoskim teamem Kubica wygrał w 2014 roku trzy lokalne rajdy w Italii i wszystkie trzy wygrał.

d2q5c54

Z zespołem z bazą w miejscowości Porlezza, która jest położona tuż przy granicy włosko-szwajcarskiej, Kubica najprawdopodobniej będzie związany przez cały sezon. Jego pilotem będzie Maciej Szczepaniak, a załoga, tak jak w poprzednim roku, może liczyć na wsparcie firmy Lotos.

Rajd Monte Carlo, pierwsza ważna impreza rajdowego sezonu, odbędzie się w dniach 22-25 stycznia. Poprzednią jego edycję wygrał Sebastien Ogier, który potem sięgnął po mistrzostwo świata WRC. Kubica wygrał dwa pierwsze odcinki specjalne, jednak na dziewiątym OS-ie wypadł z trasy i rajdu nie ukończył.

Opracował: WOY

d2q5c54

Podziel się opinią

Share

d2q5c54

d2q5c54