Trwa ładowanie...
d2foccy
Wiadomości

9-metrowy Stig jedzie do Polski

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
9-metrowy Stig jedzie do Polski
(Materiały prasowe)
d2foccy

Nie da się ukryć, że popularność rozrywkowego show Top Gear jest w Polsce naprawdę duża. Producenci najwidoczniej to zauważyli i postanowili nas w pewien sposób wyróżnić. To właśnie w Polsce stanie największy… Stig.

Ten legendarny kierowca, obecny w praktycznie każdym odcinku Top Gear, zdobył ogromną popularność dzięki swojej tajemniczości. Tożsamość człowieka wcielającego się w jego rolę jest bowiem pilnie strzeżona. Podobno tylko kilka osób wie, kto ubiera się w charakterystyczny, biały kombinezon. Cała ta wręcz mistyczna otoczka sprawiła, że chyba nikt nie wyobraża sobie Top Gear właśnie bez Stiga - kierowcy o ponadprzeciętnych umiejętnościach, który jako jeden z niewielu potrafi wykręcić świetne czasy na torze w Dunsfold.

Nic zatem dziwnego, że przewiezieniu jego 9-metrowej figury wykonanej z włókna szklanego towarzyszy taki rozgłos. Cały proces powstawania wielkiego Stiga zajął specjalnemu zespołowi ponad 2 miesiące. Efekt ich prac właśnie zmierza na specjalnej naczepie do Warszawy. Figurę Stiga widziano już w m.in. Amsterdamie i Berlinie.

d2foccy

Zobacz ile może być warte twoje auto

Pierwszym przystankiem w naszym kraju będzie Poznań. Tam ciężarówka z BigStigiem zatrzyma się na godzinny postój. Ok. 13 godziny, transport dotrze pod główne wejście Międzynarodowych Targów Poznańskich, przy ul. Głogowskiej 14. Później ciężarówka uda się w dalszą podróż do Warszawy, a konkretnie na Plac Defilad. Tam ogromny Stig będzie stać do 30 stycznia.

Całe to wydarzenie ma związek z wprowadzeniem nowego kanału BBC Brit. To właśnie za jego pośrednictwem będzie można obejrzeć nowe przygody trzech prezenterów oraz legendarnego kierowcy – Stiga. Stacja rozpocznie nadawanie 1 lutego.

Źródło: BBC

d2foccy

mp/moto.wp.pl

d2foccy

Podziel się opinią

Share

d2foccy

d2foccy