Zgodnie z zapowiedziami spółka Lotos Paliwa uruchomiła w ubiegłym roku 50 stacji Lotos Optima.Jednocześnie firma pobiła rekord włączając do swojej sieci aż 63 nowe placówki. W przeważającej ilości były to właśnie stacje Lotos Optima, ale w tej liczbie znalazły się również obiekty premium (10 stacji) oraz MOP (3 stacje). Te ostatnie otwarto przy autostradzie A1 i drodze ekspresowej S3.
Spółka może mówić o podwójnym sukcesie. Liczba 63 nowo otwartych stacji to rekordowy wzrost na krajowym rynku sprzedaży detalicznej paliw. Od 2005 r. Polska Organizacja Przemysłu i Handlu Naftowego publikuje dane dotyczące liczby stacji funkcjonujących w poszczególnych sieciach. Sześćdziesiąt trzy stacje Lotos, włączone do sieci w ubiegłym roku, to największy jednoroczny przyrost na tym rynku.
Stacje Lotos Optima zlokalizowane są w rejonach o różnicowanym potencjale rozwoju sprzedaży, tak aby zapewnić optymalny rozwój całej sieci. Pierwsze z nich otwarto w lipcu 2011 r. w Warszawie. Dziś placówki Lotos Optima działają w większości polskich województw – pomorskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim, wielkopolskim, kujawsko-pomorskim, mazowieckim, dolnośląskim, łódzkim, świętokrzyskim, opolskim, śląskim i małopolskim.
W styczniu 2012 r. mija szesnaście lat od powołania spółki Lotos Paliwa, odpowiadającej za rozwój i zarządzanie ogólnopolską siecią stacji paliw Lotos. Aktualnie w sieci Lotos funkcjonują łącznie 362 stacje dogodnie zlokalizowane w miastach i przy trasach przelotowych. Te ostatnie, dzięki dużym parkingom, są także doskonałym miejscem do odpoczynku w czasie podróży. Spółka realizuje również inwestycje związane z budową stacji przy autostradach i drogach ekspresowych w ramach tzw. Miejsc Obsługi Podróżnych (MOP). Aktualnie Lotos Paliwa zarządza siecią 10 MOP-ów, zlokalizowanych przy autostradach A1,A2, A4 i A6 i drodze ekspresowej S3. Kolejne obiekty tego typu zostaną uruchomione m.in. przy drodze ekspresowej S7.