Trwa ładowanie...
d4hl0hq
d4hl0hq

4 auta fabryczne Porsche w Le Mans

Share
d4hl0hq

W World Endurance Championship i 24-godzinnym wyścigu Le Mans wystartują cztery samochody fabryczne Porsche.

Marka zgłosiła swój nowy zespół fabryczny "Porsche Team", w którego skład wchodzą dwa auta 919 Hybrid do wyścigu prototypów w kategorii LMP1. Ich numery startowe to 14 i 20. Jadący dwoma samochodami 919 RSR i startujący w klasie GTE Pro zespół nosi z kolei nazwę "Porsche Team Manthey". Ubiegłoroczni podwójni zwycięzcy wystartują w tym roku z numerami 91 i 92.

Za kierownicami 919 Hybrid zobaczymy Timo Bernharda i Romaina Dumasa. Poza Le Mans wystąpią oni w pozostałych siedmiu wyścigach serii WEC. Zawodnicy zdobyli ten tytuł z Audi w 2010 r. Nadal nie ma ostatecznej decyzji odnośnie tego, który z pozostałych czterech kierowców fabrycznych LMP1 Porsche udział w FIA WEC - Brendon Hartley, Neel Jani, Marc Lieb czy Mark Webber.

d4hl0hq

Porsche 919 Hybrid został zaprojektowany tak, aby sprostać nowym wymaganiom dotyczącym wydajności. Pojazd jest wyposażony w skomplikowany napęd hybrydowy, w skład którego wchodzi silnik spalinowy V4 z doładowaniem, silnik elektryczny napędzający przednie koła oraz dwa systemy odzyskiwania energii. W kategorii GTE marka chce obronić tytuł podwójnego mistrza. Posłużyć ma temu zmieniony pod względem aerodynamicznym przód, szerszy tylny spojler i adaptacyjna kinematyka podwozia modelu 919 RSR.

Źródło: Porsche

ll/moto.wp.pl

d4hl0hq

Podziel się opinią

Share
d4hl0hq
d4hl0hq
Więcej tematów