30. Rajd Dakar: Sonik nadal wysoko

30. Rajd Dakar: Sonik nadal wysokoŹródło: ATVPolska
d1vofcr
d1vofcr

Po czwartym etapie 30. Rajdu Dakar, odbywającego się w Ameryce Południowej, Rafał Sonik jest czwarty w kategorii quadów, Jacek Czachor zajmuje siódme miejsce wśród motocyklistów, a Krzysztof Hołowczyc jest dziesiąty w gronie kierowców samochodów.

We wtorek (odcinek specjalny długości 380 km z Jacobacci do Neuquen) najlepiej z polskich zawodników zaprezentował się Sonik, który uplasował się na dziesiątym miejscu. Czachor finiszował na 18. pozycji, a Hołowczyc był dwunasty. Słabiej wypadli trzej inni motocykliści - Jakub Przygoński linię mety minął na 20. miejscu (w klasyfikacji generalnej jest 17.), Krzysztof Jamruż - na 59. (42.), a Marek Dąbrowski - na 93. (58.).

Etap zdominowali Hiszpanie. W rywalizacji quadów wygrał Joan Manuel Gonzalez, samochodów Carlos Sainz, a motocykli Marc Coma. W klasyfikacji generalnej prowadzą Francuz Christophe Declerck (quad), Sainz (samochody) oraz Coma.