Trwa ładowanie...
d2kxstv

3,6 miliona samochodów GM do naprawy

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
3,6 miliona samochodów GM do naprawy
(zdjęcie producenta)
d2kxstv

General Motors poinformowało, że serwisy marki musi odwiedzić ponad 3,6 miliona aut wyprodukowanych przez koncern w latach 2015-2016. Przyczyną akcji przywoławczej są kłopoty z oprogramowaniem poduszek gazowych.

Według informacji agencji bezpieczeństwa drogowego NHTSA w niektórych modelach wskutek wstrząsów wynikających np. z jazdy po nierównej nawierzchni, może uruchomić się procedura diagnostyczna układu poduszek gazowych. Gdyby wówczas doszło do zderzenia ani airbagi, ani pirotechniczne napinacze pasów bezpieczeństwa nie uruchomiłyby się.

Akcja naprawcza będzie polegała na wymianie oprogramowania systemu, a w samochodach, w których wcześniej doszło do odpalenia poduszek, wymienione zostaną układy sterowników. Do serwisów powinni zgłosi się posiadacze następujących marek: Chevroleta, Cadillaca i Buicka, w tym modeli Tahoe, Suburban, Escalade, Silverado, Corvette i Spark. Gros tych aut znajduje się na rynku amerykańskim, ale sprawa dotyczy także aut znajdujących się na innych rynkach, w tym eropejskich.

BC

Rosnąca popularność BlaBlaCar jest faktem. Sprawdź, czemu się to opłaca!

d2kxstv

Podziel się opinią

Share

d2kxstv

d2kxstv